iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 1. 2009
17:30 na ČT2

1 2 3 4 5

143 hlasů
2833
zhlédnutí

Kultura.cz

Jiří Sozanský — Jana Soprová — Vendula Šmoldasová

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor: Jiří Sozanský

  3:01 do playlistu

  Rozhovor: Jiří Sozanský
  Sochař, malíř a grafik Jiří Sozanský prožil konec roku opravdu hekticky - ve slévárně v Horní Kalné u Vrchlabí dokončoval novou sochu na výstavu, která byla tento týden zahájena v Ambitu kláštera františkánů v Praze. Má prostý název - Jan Palach. 16. ledna totiž uplynulo 40 let od jeho upálení. K tomuto výročí přichystala kurátorka Dana Kyndrová expozici dobových fotografií, kterou doplňuje i jedna zcela nová figurální plastika. Její autor ji nazval 1969.

 • Buďte v obraze II.
 • Kritická židle: publicistka Jana Soprová

  10:31 do playlistu

  Kritická židle: publicistka Jana Soprová
  Na Kritickou židli usedne publicistka Jana Soprová a zaměří se na dvě lednové filmové premiéry - český snímek Ocas ještěrky, který byl natočen v koprodukci s Českou televizí a pak americký film Yes Man.

 • Portrét: Vendula Šmoldasová

  14:06 do playlistu

  Portrét: Vendula Šmoldasová
  Portrét jsme natočili se zpěvačkou Vendulou Šmoldasovou alias Zeurítií. Během svého šestadvacetiletého života zatím stihla vystudovat konzervatoř, VOŠ Jaroslava Ježka, stát se manželkou, matkou dvouletého syna Kryštofa a nalézt svou lásku k brazilské portugalštině. V našem portrétu budeme hovořit o jejím novém albu, plném brazilských životabudičů, a o kapele, kterou založila před rokem se svým manželem Liborem Šmoldasem, jazzovým kytaristou. Její formace, nově nazvaná Zeurítia, vydala po ročním koncertování svůj stejnojmenný debut.

Přehrát vše

Související