iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 12. 2008
17:30 na ČT2

1 2 3 4 5

136 hlasů
2703
zhlédnutí

Kultura.cz

Michal Horáček — Zdeněk A.Tichý — Jakub Nepraš

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze

  0:45 do playlistu

  Buďte v obraze
  Mezi kulturními tipy na příští týden najdete novou desku Čechomoru - Pověsti moravských hradů a zámků, jubilejní desátý ročník festivalu České doteky hudby, filmové premiéry a aktuální výstavy.

 • Rozhovor: textař Michal Horáček

  2:56 do playlistu

  Rozhovor: textař Michal Horáček
  Rozhovor jsme natočili s textařem Michalem Horáčkem a téma bylo jasné - Ohrožený druh. Novou desku, na niž autor pozval sedm poměrně neznámých zpěvaček, zaštítil jen svým jménem. To se vidí málokdy. Co ho k tomu vedlo? A uvažuje o podobném albu výhradně s mužskými interprety?

 • Kritická židle: publicista Zdeněk A.Tichý

  9:07 do playlistu

  Kritická židle: publicista Zdeněk A.Tichý
  Na Kritické židli je publicista Zdeněk A. Tichý a zaměří se tentokrát na audioknihy, poněkud opomíjený fenomén mluveného slova na zvukových nosičích.

 • Portrét: absolvent AVU Jakub Nepraš

  13:18 do playlistu

  Portrét: absolvent AVU Jakub Nepraš
  V Portrétu vám představíme Jakuba Nepraše, mladého, talentovaného absolventa AVU. Konceptuálně pracuje s videem, prolíná prostředí, zkoumá miniaturní pohyby rostlin a strojů, propojuje krajiny. To vše se nejlépe odráží v jeho diplomové práci s názvem Babylonská rostlina, za kterou obdržel hlavní cenu mezinárodního uměleckého veletrhu Arte Fiera Bologna 2007. Jedná se o video instalaci, která spojením několika projektorů vytváří jeden digitální obraz s navzájem se míchajícími a promíchávajícími reálnými nahrávkami pohybů a činností nás všech. Lidská společnost je tu zachycená z jakéhosi božského nadhledu, jenž v celku vytváří pulsující rostlinu. Více vám o způsobu své tvorby řekne Jakub Nepraš.

Přehrát vše

Související