iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 6. 2008
19:35 na ČT2

1 2 3 4 5

17 hlasů
886
zhlédnutí

Kultura.cz

Festival Tanec Praha — Hudební publicista Vladimír Vlasák — Výtvarník Zdeněk Lhotský

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor: festival Tanec Praha

  6:25 do playlistu

  Rozhovor: festival Tanec Praha
  Od 1. do 26. června proběhne v Praze a dalších městech České republiky jubilejní 20. ročník festivalu Tanec Praha, a tak je Rozhovor týdne věnován této události. Mezinárodní festival soudobé taneční tvorby a pohybového divadla letos nabídne skvělý program. Celkově se odehraje v Praze 19 představení, dalších 12 představení pak v Brně, Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Ostravě, Pardubicích a Valašském Meziříčí. O tom, co diváci uvidí, jsme si povídali s ředitelkou festivalu Martou Lajnerovou.

 • Kritická židle: hudební publicista Vladimír Vlasák

  11:09 do playlistu

  Kritická židle: hudební publicista Vladimír Vlasák
  Na Kritickou židli usedne hudební publicista Vladimír Vlasák. Hodnotit bude dvě zcela aktuální desky dvou současných zpěvaček - první je Alanis Morissette a její nové album Flavors Of Entanglement, které vychází 2. června, druhá je česká zpěvačka Ilona Czsáková.

 • Portrét: výtvarník Zdeněk Lhotský

  15:08 do playlistu

  Portrét: výtvarník Zdeněk Lhotský
  Už víc než čtrnáct let se na severu Čech snaží výtvarník Zdeněk Lhotský udržet tradici českého studiového skla. Absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze u prof. Stanislava Libenského, působil ve skupině Tvrdohlaví a od roku 1994 je majitelem Studia tavené skleněné plastiky v Pelechově u Železného Brodu. Právě tam se okolo něho soustřeďuje řada výrazných uměleckých individualit nejen českých, ale i zahraničních - Čestmír Suška, Stefan Milkov, Jiří Plieštik, Karen LaMonte, Anna Matoušková, Michal Gabriel a další umělci. V těchto dnech byla zahájena v Českém muzeu výtvarných umění v Husově ulici v Praze rozsáhlá výstava nazvaná Zdeněk Lhotský a studio Pelechov. V Portrétu vám tohoto mimořádného výtvarníka představíme blíže.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související