iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 11. 2006
18:40 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
782
zhlédnutí

Kultura.cz

Prague Fashion Week — Kritická židle o nových knihách — Komiksová Hana a Hana

18 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Reportáž: Prague Fashion Week

  2:59 do playlistu

  Reportáž: Prague Fashion Week
  Událostí nastávajícího týdne je určitě Prague Fashion Week. Prezentace vybraných českých i zahraničních módních kolekcí formou nadstandardních přehlídek se svým zaměřením a novou strukturou přibližuje akcím typu "fashion week", jak je tomu v New Yorku, Paříži, Miláně či Londýně. Každoročně se ho účastní naši nejlepší módní návrháři. Zaklepeme na dveře pěti vybraných tvůrců, jejichž přehlídky v týdnu módy uvidíte. Řekneme si, co je pro jednotlivé návrháře charakteristické a v čem jsou schopni konkurovat světové módě.

 • Kritická židle: nové knihy

  8:19 do playlistu

  Kritická židle: nové knihy
  Kritická židle patří v tomto díle literatuře. Pozvali jsme na ni redaktora časopisu Týden Jiřího Peňáse. Zaujala ho předmluva ke knize Libuše Barkové "Jaká jsem", kterou napsal známý spisovatel Michal Viewegh. A pak český překlad Kunderovy "Nesnesitelné lehkosti bytí".

 • Portrét: komiksová Hana a Hana

  11:42 do playlistu

  Portrét: komiksová Hana a Hana
  V Portrétu se nám objeví komiksová Hana a Hana. Známý komiks Hana a Hana, který pravidelně vychází v týdeníku Reflex, si získal velkou obec fanoušků. Dvě na první pohled "praštěné" mladé slečny řeší své každodenní "starosti", a přitom se stávají kultovní záležitostí. Tentokrát budou mít obě Hany k dispozici větší prostor než jen čtyři políčka a několik bublin - ze seriálu vzešla nová divadelní hra. Předlohu divadelního scénáře inspirovaného komiksem Hana a Hana napsal jeho autor Miloš Čermák. Ženské postavy ztvárnily shodou okolností také dvě sestry - Miřenka a Helena Čechovy. V našem Portrétu se o nich dozvíte víc.

Přehrát vše

Související