iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 5. 2012
10:55 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
2713
zhlédnutí

Kultura.cz

Módní návrhář Libor Komosný — Fléda v ohrožení — Písničkářka Lucie Redlová — Hra Mamma guerilla

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Fléda v ohrožení

  0:32 do playlistu

  Fléda v ohrožení
  Legendární brněnský klub Fléda je v ohrožení. Úřad městské části Královo Pole, do jehož revíru hudební klub svou polohou spadá, vydalo novelu vyhlášky nařizující klubům na ulici Štefánikova č. 18-28 ukončit hudební produkce do 22. hodiny. To může mít pro klub likvidační charakter. Na jeho podporu vznikla petice, kterou podepsalo 15 000 lidí, mezi nimi známí hudebníci, spisovatelé, ale i „normální“ návštěvníci, kteří oceňovali kvalitní dramaturgii. Dá se problém redukovat na střet politické moci a kultury?

 • Módní návrhář Libor Komosný

  8:10 do playlistu

  Módní návrhář Libor Komosný
  Libor Komosný patří mezi mladé úspěšné módní designéry na Slovensku i v České republice (loni získal 4. místo v soutěži Czech Grand Design). V současné době dokončuje studium v Bratislavě, ale my jsme se za ním vypravili do rodného Hodonína. Tam lze nejlépe pochopit jeho inspiraci moravským krojem, která vykrystalizovala v oceněnou kolekci Moravian Costume.

 • Buďte v obraze
 • Písničkářka Lucie Redlová

  14:56 do playlistu

  Písničkářka Lucie Redlová
  Lucie Redlová, dříve bytostná folkařka a písničkářka z Valašského Meziříčí, se posunula do rockovější polohy. Na svědomí to má její nová kapela Garde, ale hlavně americký producent, hudební vědec a muzikant se širokým záběrem Tim Eriksen. Novou folkrockovou desku Křižovatka vydává vydavatelství Indies Scope.

 • Hra Mamma guerilla aneb Tajná zpráva z planety matek

  19:38 do playlistu

  Hra Mamma guerilla aneb Tajná zpráva z planety matek
  Česko-chilská autorka Anna Saavedra se snažila v divadelním eseji pro HaDivadlo zodpovědět mnohé otázky týkající se ženství, mateřství, osobní identity. Otázky typu Máte rádi svoji matku? Máte rádi matky s dětmi? Co si o nich myslíte? Vadí vám? posloužily jako vodítko k napsání hry Mamma guerilla aneb Tajná zpráva z planety matek. Hra si dává za úkol pravdivě zmapovat fenomén mateřství v rovině osobní, sociální, kulturní, spirituální, mytologické i environmentální. O tom více s autorkou a režisérem M. Amslerem.

Přehrát vše

Související