iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 3. 2010
20:30 na ČT1

1 2 3 4 5

178 hlasů
137929
zhlédnutí

Uvolněte se, prosím

Ivan Klíma — Pavlína Ščasná — Jaroslav Hlaváč

41 min | další Zábava »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úvod
 • Ivan Klíma

  3:47 do playlistu

  Ivan Klíma
  Ivan Klíma je jeden z mála českých spisovatelů, kteří dosáhli světové proslulosti, a je dnes naším nejpřekládanějším autorem. Na konci 60. let byla jeho díla zařazena do osnov povinné literatury středních škol a v pořadu vzpomíná na období v komunistické straně, na návrat ze Spojených států, kde vyučoval na Michiganské univerzitě, a také na období Charty, kterou nepodepsal, a přesto byl součástí disentu. Jana Krause zajímalo, jak vypadá pracovní den spisovatele a proč nechtěl Ivan Klíma žít v emigraci.

 • Pavlína Ščasná

  19:24 do playlistu

  Pavlína Ščasná
  Pavlína Ščasná je nejúspěšnější česká fotbalistka v zahraničí. Ve fotbalovém prostředí se pohybovala od malička, její otec je někdejší výborný ligový fotbalista a později trenér Zdeněk Ščasný a bratr Michal hraje vrcholově fotbal na Slovensku. Pavlína hrála nejprve za Spartu Praha, odtud odešla do Bayernu Mnichov a amerického klubu Philadelphia Charge a nyní je hráčkou švédského Malmö. Co považuje Pavlína za svou nejsilnější stránku a jak dlouho se chce ještě fotbalu věnovat?

 • Jaroslav Hlaváč

  32:48 do playlistu

  Jaroslav Hlaváč
  RNDr. Jaroslav Hlaváč je výzkumný pracovník v oboru malakologie, kterou zjednodušeně nazývá „šnekařina“. Janu Krausovi přinesl ukázat unikát, který se dostal do jeho sbírky, a sice levotočivého hlemýždě zahradního. Ve volné přírodě údajně najdete jednoho takového ku milionu pravotočivých. Není divu, že pro malakologa je takový objev skutečný zázrak.

Přehrát vše