iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 12. 2015
21:50 na ČT1

1 2 3 4 5

15 hlasů
21997
zhlédnutí

Reportéři ČT

Stromečky za miliardy — Král Šumavy žije — Dopisy Ježíškovi

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stromečky za miliardy

  1:02 do playlistu

  Stromečky za miliardy
  Vláda připravuje program revitalizace Krušných hor. Za miliardy korun by se na toto pohoří - v minulém století zničené kyselými dešti - měly postupně vrátit smrky a další stromy, které tam původně rostly. Na první pohled chvályhodný záměr má ale jeden zásadní problém - rýsuje se další střet zájmů místopředsedy vlády Andreje Babiše. Právě jeho firma Wotan Forest je totiž klíčovým hráčem v oboru pěstování nových stromků. Natáčel reportér Jan Moláček.

 • Král Šumavy žije

  13:48 do playlistu

  Král Šumavy žije
  Když jsme před necelým rokem vysílali příběh Josefa Hasila, známého jako Krále Šumavy, měli jsme s ním pouze telefonický rozhovor. Žije v Chicagu, kam odešel poté, co pověsil svou převaděčskou činnost na hřebík. Teď ho natočil náš severoamerický zpravodaj Martin Řezníček přímo v jeho domě. Vzpomíná mimo jiné na událost, která poznamenala nejen jeho, ale desítky dalších včetně jeho nejbližších. Šlo o přestřelku s příslušníky SNB nad Soumarským mostem před 66 lety, při které zemřel jeden pohraničník. Natáčel Mirek Petráček.

 • Dopisy Ježíškovi

  25:27 do playlistu

  Dopisy Ježíškovi
  Většinou si jména pošťáků v televizi nepřipomínáme. Tohle byl ale pošťák-hrdina. Jmenoval se Josef Adler. Za první republiky napsal několik románů, podle jednoho byl dokonce natočený i film. Za druhé světové války zachránil několik lidí tím, že na hlavní poště, kde pracoval, zadržel udavačské dopisy gestapu. A to poslední, kvůli čemu si ho chceme připomenout, souvisí s obdobím Vánoc. Těsně po válce vyzval děti z celé republiky, aby psali Ježíškovi na hlavní poštu a na dopisy pak sám odpovídal a plnil dětská přání. Více reportérka Stáňa Raupachová.

Přehrát vše

Související