iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 3. 2015
20:20 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
19025
zhlédnutí

Reportéři ČT

Reklama za stamiliony — Atomový pešek — Princezna z Lobče

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reklama za stamiliony

  0:55 do playlistu

  Reklama za stamiliony
  Po měsíci se vracíme ke korupční kauze ostravského lobbisty Martina Dědice. Je to nejrozsáhlejší moravský případ, který ukazuje na propojení byznysu s politikou. Z veřejných zakázek měly plynout desítky milionů na úplatky. Dalibor Bártek teď odhalil novou větev kauzy, ve které jde o peníze ještě řádově vyšší. Přes reklamní agentury protekla za posledních pár let více než miliarda korun, což by znamenalo, že musí jít o jednou z nejvýznamnějších firem v oboru – přitom ji nikdo nezná.

 • Atomový pešek

  14:54 do playlistu

  Atomový pešek
  Trochu to připomíná dětskou hru „Chodí pešek okolo“. Státní úředníci si vytipovali sedm míst pro uložení jaderného odpadu. Teď je obcházejí a jedno z nich vyberou. Jadernou skrýš má stát sice začít stavět až za třicet let a ekologickou zátěž chce vyvážit penězi. Přesto, obrazně řečeno, lidé v dotčených lokalitách klopí oči, aby jaderný pešek nedopadl právě na ně. Natáčel reportér David Macháček.

 • Princezna z Lobče

  26:59 do playlistu

  Princezna z Lobče
  Je mladá, hezká, bohatá, mohla by mít dokonce šlechtický titul, kdyby je nezrušil už první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Se svým otcem spravuje rozlehlá panství v okolí Mladé Boleslavi. Patří do nich i hrad Houska a dva zámky. Potomci prvorepublikového šéfa slavných Škodových závodů se po roce 1990 díky restitucím dostali k původnímu rodovému majetku, který i přes jeho značnou zanedbanost dokázali zvelebit. Připravil reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související