Reportéři ČT

16. březen 2015

41 minut

16. březen 2015

Obsah dílu

Reklama za stamiliony — Atomový pešek — Princezna z Lobče

Části dílu

00:55
Reklama za stamiliony
  Po měsíci se vracíme ke korupční kauze ostravského lobbisty Martina Dědice. Je to nejrozsáhlejší moravský případ, který ukazuje na propojení byznysu s politikou. Z veřejných zakázek měly plynout desítky milionů na úplatky. Dalibor Bártek teď odhalil novou větev kauzy, ve které jde o peníze ještě řádově vyšší. Přes reklamní agentury protekla za posledních pár let více než miliarda korun, což by znamenalo, že musí jít o jednou z nejvýznamnějších firem v oboru – přitom ji nikdo nezná.
  14:54
  Atomový pešek
   Trochu to připomíná dětskou hru „Chodí pešek okolo“. Státní úředníci si vytipovali sedm míst pro uložení jaderného odpadu. Teď je obcházejí a jedno z nich vyberou. Jadernou skrýš má stát sice začít stavět až za třicet let a ekologickou zátěž chce vyvážit penězi. Přesto, obrazně řečeno, lidé v dotčených lokalitách klopí oči, aby jaderný pešek nedopadl právě na ně. Natáčel reportér David Macháček.
   26:59
   Princezna z Lobče
    Je mladá, hezká, bohatá, mohla by mít dokonce šlechtický titul, kdyby je nezrušil už první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Se svým otcem spravuje rozlehlá panství v okolí Mladé Boleslavi. Patří do nich i hrad Houska a dva zámky. Potomci prvorepublikového šéfa slavných Škodových závodů se po roce 1990 díky restitucím dostali k původnímu rodovému majetku, který i přes jeho značnou zanedbanost dokázali zvelebit. Připravil reportér David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž40 minut
    Další díl
    23. březen 2015

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám