Nová větev kauzy Dědic. Pračka peněz přes reklamní agenturu. Kam nasypat jaderný odpad? Vytipované vesnice už trnou strachem. Kráska s „aurou 2700“ – tolik hektarů mají její pozemky.

Obsah dílu

Přehrát vše

Reklama za stamiliony

Po měsíci se vracíme ke korupční kauze ostravského lobbisty Martina Dědice. Je to nejrozsáhlejší moravský případ, který ukazuje na propojení byznysu s politikou. Z veřejných zakázek měly plynout desítky milionů na úplatky. Dalibor Bártek teď odhalil novou větev kauzy, ve které jde o peníze ještě řádově vyšší. Přes reklamní agentury protekla za posledních pár let více než miliarda korun, což by znamenalo, že musí jít o jednou z nejvýznamnějších firem v oboru – přitom ji nikdo nezná.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Atomový pešek

Trochu to připomíná dětskou hru „Chodí pešek okolo“. Státní úředníci si vytipovali sedm míst pro uložení jaderného odpadu. Teď je obcházejí a jedno z nich vyberou. Jadernou skrýš má stát sice začít stavět až za třicet let a ekologickou zátěž chce vyvážit penězi. Přesto, obrazně řečeno, lidé v dotčených lokalitách klopí oči, aby jaderný pešek nedopadl právě na ně. Natáčel reportér David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Princezna z Lobče

Je mladá, hezká, bohatá, mohla by mít dokonce šlechtický titul, kdyby je nezrušil už první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Se svým otcem spravuje rozlehlá panství v okolí Mladé Boleslavi. Patří do nich i hrad Houska a dva zámky. Potomci prvorepublikového šéfa slavných Škodových závodů se po roce 1990 díky restitucím dostali k původnímu rodovému majetku, který i přes jeho značnou zanedbanost dokázali zvelebit. Připravil reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž40 minut
Rok výroby 2015
 P ST