39 minut

23. března 2015

Obsah dílu

Peníze ve stínu — Mýto v jednosměrce — Film, který neshořel

Části dílu

00:46
Peníze ve stínu
  Co si myslet o firmě, která má klientům pomáhat s komunikací, a přitom nemá webové stránky ani kancelář a oficiálně sídlí v chatrči, kde přespávají bezdomovci. Tomio Okamura si pro PR svého hnutí Úsvit vybral firmy, které by důvěru běžného zákazníka asi nezískaly. Otázka je, s čím mu skutečně pomáhají. Zda opravdu s mediální komunikací, anebo spíš s vyváděním milionů státních příspěvků. Připomeňme, že Úsvit je při přepočtu státního příspěvku na počet členů nejbohatší stranou u nás. Kauzu sledoval reportér Jan Moláček.
  13:49
  Mýto v jednosměrce
   Dvacet čtyři milionů denně, ročně téměř 9 miliard, vybírá stát prostřednictvím firmy Kapsch z mýtného pro nákladní automobily a autobusy. Politici teď ovšem řeší vážný problém. Příští rok skončí desetiletý kontrakt s firmou Kapsch a není jasné, co bude dál. Ministerstvo dopravy totiž nevypsalo včas výběrové řízení na nového provozovatele mýtného systému. Stát tím sám sebe vmanévroval do situace, kdy bude nucen prodloužit smlouvu s firmou Kapsch, aniž by zjistil, jestli pro něj mýto nemůže někdo jiný vybírat třeba levněji. V čem konkrétně je problém natáčel reportér David Havlík.
   25:25
   Film, který neshořel
    Unikátní dokument o Jaroslavu Foglarovi natočil v osmdesátých letech historik Jaroslav Čvančara. Chtěl jím vzdát poctu svému skautskému vedoucímu a legendárnímu autorovi Rychlých šípů. Jaroslav Čvančara už snímek pokládal za ztracený poté, co jeho filmový archiv vyhořel. Jenže film nakonec unikl zkáze a ukázky z něj vám dnes můžeme předvést. Jmenuje se Jestřáb a obsahuje autentické výpovědi pozoruhodného muže. Po jeho stopách se vydali Ivan Bareš a Zdeněk Lenc.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    30. března 2015

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám