Odpůrci amerických vojáků pohořeli. Proč selhává kontrola v tunelu Blanka? Čím je dražší, tím má stavební dozor víc peněz. Nezničila ho nemoc, ani funkcionáři, vozí světové medaile.

Obsah dílu

Přehrát vše

Na západní frontě klid

Bitva o americký konvoj se nakonec nevedla. Tak by se dala shrnout atmosféra přejezdu spojeneckých vojáků přes naše území. V průběhu týdne to přitom podle mediálního obrazu vypadalo, že protiamerické nálady jsou na vzestupu a země se ze Západu obrací na Východ. Ovšem včera nebylo odpůrce podél cest takřka vidět. Prorusky orientovaní aktivisti v čele s Jiřím Vyvadilem zřejmě vyčerpali síly v bitvách na sociálních sítích a v reálu marně hledali podporu. Natáčel reportér David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Tunel

Výstavbu tunelu Blanka sledujeme už od prvních průšvihů v roce 2009. Tehdy se při jeho ražbě poprvé propadla země v pražské Stromovce. Propady se pak ještě dvakrát opakovaly. Odhalili jsme, že na stavbě selhává dozor, který provádí firma IDS. Magistrát pod vedením Pavla Béma zlehčoval závěry odborníků, kteří na to upozorňovali, ba dokonce neváhal s jejich potrestáním. Reportérka Jana Neumannová ukazuje, že nekonečné problémy s tunelem Blanka mají společného jmenovatele.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Nelekl se a zvítězil

Dovolil si kritizovat večírek funkcionářů na paralympiádě, a oni mu to osladili. Ivo Koblasa, cyklista s handicapem, musel skončit v reprezentaci. Ale obrátil se na nás, my jsme začali točit reportáž a postoj funkcionářů se náhle změnil. Od té doby je v reprezentaci zpátky a pro Českou republiku sbírá jednu medaili za druhou. Minulý týden získal bronz na dráhovém mistrovství světa handicapovaných v Holandsku. Jeho příběh zaznamenala reportérka Andrea Máslová.

Autor reportáže: Andrea Máslová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2015
 P ST