iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 11. 2012
21:25 na ČT1

1 2 3 4 5

17 hlasů
9624
zhlédnutí

Reportéři ČT

Skládka na soukromém pozemku v Berouně — Stateční Češi za císaře pána — Spor Graciána Svačiny s Dětským domovem

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Skládka na soukromém pozemku v Berouně

  1:16 do playlistu

  Skládka na soukromém pozemku v Berouně
  Pan Šebela chce od města Beroun 40 milionů korun. Natolik si cení svého pozemku, který město zasypalo nebezpečnou skládkou. Ta narůstala od devadesátých let: město ve sporu s panem Šebelou totiž trvalo na tom, že odpady vozí na vlastní území. Jenže soud nakonec ukázal, že Beroun vlastnictví pozemku opíral o falešnou kupní smlouvu. Podvod, který vznikl v minulosti, tak dnes může radnici přijít hodně draze. Natáčela reportérka Rebeka Bartůňková.

 • Stateční Češi za císaře pána

  13:43 do playlistu

  Stateční Češi za císaře pána
  Na neděli 11.listopadu připadá Den válečných veteránů. Je to celosvětová připomínka konce První světové války. U nás se tento svátek oficiálně moc neslaví, když už, pak většinou jako pocta legionářům, kteří vystoupili proti Rakousko-Uhersku. Nikdo moc nevzpomíná na české vojáky, kteří naopak bojovali na straně mocnářství. Takových přitom byla většina, dodnes o tom svědčí tisíce památníků v našich městech a vesnicích. Do státotvorného výkladu dějin se to ovšem moc nehodí. V poslední době se ale některým lidem paměť začíná vracet, jak uvidíte v reportáži reportéra Davida Vondráčka.

 • Spor Graciána Svačiny s Dětským domovem

  26:49 do playlistu

  Spor Graciána Svačiny s Dětským domovem
  Graciána Svačinu nechtě proslavila Livie Klausová. Když napsal satirický článek o její návštěvě v Dětském domově, ve kterém žil, moc tím první dámu nepotěšil. Její nadace následně odebrala dotaci časopisu Zámeček, kde troufalý mladík svůj text publikoval. Teď, rok poté, má Gracián další problém. Z Dětského domova ho vyhodili, ačkoli jako student tady měl stále své zázemí a dva bratry. Gracián to cítí jako křivdu a chce se bránit, ale je to v tom tak nevinně? Více uvidíte v reportáži Jany Sotonové.

Přehrát vše

Související