Chovatel koní chce 40 milionů od města Beroun za skládku na jeho soukromém pozemku. Češi se začali hlásit k pradědům, kteří statečně bojovali za Rakousko. Vyhození z dětského domova bude řešit soud.

Obsah dílu

Přehrát vše

Skládka na soukromém pozemku v Berouně

Pan Šebela chce od města Beroun 40 milionů korun. Natolik si cení svého pozemku, který město zasypalo nebezpečnou skládkou. Ta narůstala od devadesátých let: město ve sporu s panem Šebelou totiž trvalo na tom, že odpady vozí na vlastní území. Jenže soud nakonec ukázal, že Beroun vlastnictví pozemku opíral o falešnou kupní smlouvu. Podvod, který vznikl v minulosti, tak dnes může radnici přijít hodně draze. Natáčela reportérka Rebeka Bartůňková.

Autor reportáže: Rebeka Bartůňková


Stateční Češi za císaře pána

Na neděli 11.listopadu připadá Den válečných veteránů. Je to celosvětová připomínka konce První světové války. U nás se tento svátek oficiálně moc neslaví, když už, pak většinou jako pocta legionářům, kteří vystoupili proti Rakousko-Uhersku. Nikdo moc nevzpomíná na české vojáky, kteří naopak bojovali na straně mocnářství. Takových přitom byla většina, dodnes o tom svědčí tisíce památníků v našich městech a vesnicích. Do státotvorného výkladu dějin se to ovšem moc nehodí. V poslední době se ale některým lidem paměť začíná vracet, jak uvidíte v reportáži reportéra Davida Vondráčka.

Autor reportáže: David Vondráček


Spor Graciána Svačiny s Dětským domovem

Graciána Svačinu nechtě proslavila Livie Klausová. Když napsal satirický článek o její návštěvě v Dětském domově, ve kterém žil, moc tím první dámu nepotěšil. Její nadace následně odebrala dotaci časopisu Zámeček, kde troufalý mladík svůj text publikoval. Teď, rok poté, má Gracián další problém. Z Dětského domova ho vyhodili, ačkoli jako student tady měl stále své zázemí a dva bratry. Gracián to cítí jako křivdu a chce se bránit, ale je to v tom tak nevinně? Více uvidíte v reportáži Jany Sotonové.

Autor reportáže: Jana Sotonová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2012
 P ST