iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 2. 2014
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
15039
zhlédnutí

Toulavá kamera

Podhůří Orlických hor — Lomeček — Tank — Svět tajemných Baltů — Skleněné figurky — Jeskyně Výpustek

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podhůřím Orlických hor

  1:40 do playlistu

  Podhůřím Orlických hor
  Počasí lyžování moc nepřeje, a tak si, místo výletu do hor, dopřejeme pořádnou túru podhůřím. Konkrétně podhůřím Orlických hor. Odstartujeme v Sedloňově, obci, která se zapsala do historie pořádáním prvního lyžařského závodu v oblasti.

 • Lomeček

  5:57 do playlistu

  Lomeček
  V malém lomu u Starého Klíčova, kterému se říkalo Lomeček, se dlouhá léta těžil kámen. Pak vytěženou jámu zatopila voda. Když sem potápěči přivolaní policií přijeli před lety hledat zatoulaného houbaře, objevili doslova ráj pro svou zálibu - průzračnou vodu, krásné okolí.

 • Tančík

  10:14 do playlistu

  Tančík
  Sen všech milovníků vojenské techniky si splnili dva nadšenci v Bohuňovicích na Olomoucku. Luděk Fiala a jeho švagr Lubomír Smolinský si postavili tank, přesněji řečeno tančík.

 • Výstava o Pobaltí

  14:27 do playlistu

  Výstava o Pobaltí
  Historie Pobaltí není tak dlouhá jako dějiny našeho území. Před deseti tisícovkami let tamní území ještě pokrýval ledovec, pak ustoupil a vzniklo Baltské jezero. Z něj nakonec nám známé Baltské moře.

 • Sklářský ateliér

  18:13 do playlistu

  Sklářský ateliér
  K řemeslům, která nás proslavila takřka po celém světě, patří i sklářství. Už od časů Rudolfa II. naši skláři svým umem konkurovali mistrům benátským. Proslavil se náš křišťál, ale taky skleněné korálky a dokonce i figurky.

 • Výpustek

  22:27 do playlistu

  Výpustek
  Nejmladší přístupnou jeskyní v Moravském krasu je Výpustek. Návštěvníky v ní překvapivě nečekají krápníky, které nechali vylámat například Lichtenštejnové pro svou umělou jeskyni v Lednici, ale zase tu najdou vzpomínky na neobvyklé využití jeskyně v minulém století.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související