iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 1. 2014
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
12515
zhlédnutí

Toulavá kamera

Chomutov — Dráteník z Krkonoš — Pražské legendy a pověsti — Vrch Ronov a okolí — Čkyňská synagoga — Schwarzwaldky

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Gotické umění

  1:43 do playlistu

  Gotické umění
  Slavná umělecká díla, která se narodila v období gotiky, si prohlédneme v Oblastním muzeu v Chomutově. Vrátí nás do časů, kdy se město pod vládou bohatého řádu německých rytířů dočkalo velké prosperity. Ty časy samozřejmě přály i umělcům.

 • Dráteník

  5:35 do playlistu

  Dráteník
  Drátenické řemeslo zná většina z nás ze starých knih a snad všichni ho máme spojené s vyprávěním o putování slovenských dráteníků po naší zemi. Drátenictví se u našich sousedů narodilo pravděpodobně v 16. století.

 • Kdo se bojí, nesmí do Prahy

  9:30 do playlistu

  Kdo se bojí, nesmí do Prahy
  V dějinách našeho hlavního města bychom našli spoustu legend a pověstí, kterým vládnou tajemné nebo i nadpřirozené bytosti. Kolik z nich vypráví o setkání s vodníky, bezhlavými rytíři, smutnými mnichy a samozřejmě taky s pekelníky, to bychom asi dlouho počítali.

 • Putování kolem Ronova

  14:03 do playlistu

  Putování kolem Ronova
  Vrch Ronov nedaleko České Lípy asi sotva přehlédnete. Příroda mu dala symetrický kuželovitý tvar a lidské ruce jeho vrchol ve středověku ozdobily šlechtickým sídlem. Jenže to čas a švédské války proměnily ve zříceninu, která se stala už jen cílem romantických výletů.

 • Schwarzwaldské hodiny

  17:52 do playlistu

  Schwarzwaldské hodiny
  Na výstavě v muzeu v krkonošské Jilemnici se vypravíme do historie měření času. Připomeneme vám, jak se snahy člověka kontrolovat čas a hlavně jeho schopnost vytvářet dokonalejší a dokonalejší přístroje, které by mu to umožnily, vyvíjely.

 • Synagoga ve Čkyni

  21:41 do playlistu

  Synagoga ve Čkyni
  K chloubám jihočeské obce Čkyně patří synagoga. Na podzim byla po rekonstrukci znovu zpřístupněna, vzniká v ní židovská expozice a časem by zase měla začít sloužit k bohoslužbám.

 • Soutěž

Přehrát vše