iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 12. 2013
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
10450
zhlédnutí

Toulavá kamera

Kurdějov — Řezbářství Slavíkových — Hrad Rabí — Veselá světýlka — Výstava Templářských rytířů — Zážitková stezka Via verde

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Opevněný kostel

  1:26 do playlistu

  Opevněný kostel
  Do Kurdějova na jihu Moravy se můžete vypravit za vínem, které je s touto obcí spojeno po staletí. My vás ale zavedeme k jinému místnímu pokladu, a to ke kostelu sv. Jana Křtitele z 15. století.

 • Perníkářské řemeslo

  5:25 do playlistu

  Perníkářské řemeslo
  Taky rádi obdivujete v muzeích či na výstavách staré vyřezávané formy na perník? Pokud ano, pak vás jistě potěšíme návštěvou u manželů Slavíkových v moravském Krumvíři. Řezbářskou rodinnou tradici mají dlouhou a rozhodli se na ni navázat.

 • Vánoční Rabí

  9:44 do playlistu

  Vánoční Rabí
  Náš největší hrad Rabí patří k oblíbeným turistickým cílům po celou sezónu. Zavítat do jeho prostor ale můžete i v čase předvánočním. Letos konkrétně 14. prosince.

 • Vánoční svícny

  13:50 do playlistu

  Vánoční svícny
  Málokdo z nás si umí představit vánoční stromek bez skleněných foukaných ozdob. A s jejich výrobou máme spojené především Jablonecko. Ve velkém tu začaly vznikat už v 18. století a tradice se udržela dodnes.

 • Výstava o rytířských řádech

  18:14 do playlistu

  Výstava o rytířských řádech
  Templářské rytíře zná většina z nás, nejvíc asi díky jejich smutnému konci. Na výstavě v Masarykově muzeu v Hodoníně se můžete vypravit i do historie několika dalších rytířských řádů. Začaly vznikat v době křížových výprav.

 • Via Verde

  22:33 do playlistu

  Via Verde
  Zážitková stezka Via verde nás provede česko-rakouským pomezím. Vyrazíme z Horní Stropnice, která je historií poprvé zmiňována ve 12. století. Jen o století mladší je místní kostel sv. Mikuláše, který nese stopy všech významných stavebních slohů.

 • Soutěž

Přehrát vše