iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 10. 2013
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
10201
zhlédnutí

Toulavá kamera

Středočeská ovocná stezka — Průmyslové muzeum Mladějov — Miniarboretum u Holubů — Trutnov — Park Mirákulum — Sklářská stezka

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ovocná stezka

  1:53 do playlistu

  Ovocná stezka
  Na kole se vypravíme do Polabské nížiny. Čeká nás tam stezka s lákavým názvem Ovocná. Jak ke svému jménu přišla? Vede krajem, který je rájem pro pěstitele ovoce. Naši cestu budou lemovat ovocné sady a naše zastávky budou samozřejmě taky plné ovoce.

 • Technické muzeum

  6:17 do playlistu

  Technické muzeum
  Dlouhá léta fungoval v Mladějově závod, v němž se zpracovávala šamotová hlína z okolních dolů. Provoz tu ale skončil a kdo ví, jak by areál dopadl, nebýt několika nadšenců. Ti se v devadesátých letech minulého století pustili do jeho záchrany a postupně ho proměnili v Technické muzeum.

 • Miniarboretum

  10:35 do playlistu

  Miniarboretum
  Arboretum manželů Holubových najdeme v obci Staříč nedaleko Frýdku Místku. Obdivovat v něm můžeme víc než dva a půl tisíce okrasných stromů, z nichž mnohé nejsou k vidění nejen nikde jinde u nás, ale v některých případech ani nikde jinde na světě.

 • Trutnov

  14:35 do playlistu

  Trutnov
  Trutnov je známý asi nejvíc všem, kteří přes něj míří k vrcholkům Krkonoš. Své náměstí a dokonce kašnu tu má koneckonců i sám vládce našich nejvyšších hor, Krakonoš. V historii města ale nehledejme jen hory a poetiku.

 • Park Mirákulum

  18:50 do playlistu

  Park Mirákulum
  Milovice jsou pro většinu z nás starších neodmyslitelně spojeny s vojáky. Ti ve středočeském městečku pobývali už od dob monarchie, ale nejvíc ve známost vešli zřejmě ti sovětští. Pro naše nejmenší je největší zajímavostí Milovic park Mirákulum.

 • Sklářská stezka

  23:00 do playlistu

  Sklářská stezka
  Popisovat historické spojení Šumavy a sklářského řemesla by bylo nošením dříví do lesa. Pokud si chcete dopřát výlet do časů více či méně dávno minulých, můžete se vypravit Železnorudskem po Sklářské stezce.

 • Soutěž

Přehrát vše