iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 10. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
9443
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Dřevohostice — Hora Dyleň — Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem — Klub paličkování Fulnek — Voroplavba Novohradské hory

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dřevohostice

  1:23 do playlistu

  Dřevohostice
  O Dřevohosticích na Přerovsku jste možná ještě neslyšeli, ale my vám ukážeme, že jsou místem velmi zajímavým. Radnice s pěti věžičkami připomíná, že tu mívali výsadu hrdelního práva. Popravovalo se na Stínadlech, na kopci nad městem pak stávala šibenice. Ale pojďme raději k méně pochmurným tématům.

 • Tajemná hora Dyleň

  5:29 do playlistu

  Tajemná hora Dyleň
  Hora Dyleň se může pochlubit celou řadou zvláštností. Nejen, že se nachází na samotné hranici naší země s bavorskými sousedy, ale dokonce na ní cestou k vrcholu dodnes budete míjet kameny, které tvořily hranici před takřka dvěma stovkami let.

 • Muzeum letectví a civilní obrany

  9:46 do playlistu

  Muzeum letectví a civilní obrany
  Časy, kdy nejen v Ústí nad Labem vyrůstaly kryty, které měly obyvatele chránit v době druhé světové války a později pak před případným nebezpečím jaderných zbraní, si připomeneme ve skále s romantickou restaurací Větruší.

 • Fulnecké krajkářky

  13:56 do playlistu

  Fulnecké krajkářky
  První zmínku o ní bychom našli v 15. století v Itálii, kam ji zřejmě přinesli benátští kupci z Orientu. Mluvíme o krajce. Její výrobě se věnovaly hlavně šlechtičny, ale taky třeba jeptišky v klášterech.

 • Historické osobnosti na Řípu

  18:17 do playlistu

  Historické osobnosti na Řípu
  Obdivovat krásnou českou krajinu ze zhruba pěti stovek metrů nadmořské výšky, do kterých dosahuje vrchol hory Říp, můžeme kdykoliv. My jsme ale využili příležitosti, kdy se tu sešla celá řada významných osobností naší historie.

 • Plavení dřeva

  22:37 do playlistu

  Plavení dřeva
  V Novohradských horách jsme většinou obdivovali téměř neporušené dílo paní Přírody, dnes se tam vypravíme za důmyslným výtvorem člověka. Iniciátorem byl hrabě Buquoy, který potřeboval dopravovat dřevo ze zdejších lesů.

 • Soutěž

Přehrát vše