iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 9. 2013
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
10350
zhlédnutí

Toulavá kamera

Hrad Pecka — Rajhradské klášterní vinné sklepy — Lví důl — Muzeum českého granátu v Třebenicích — Via ferrata Vodní brána — Lysá nad Labem

30 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrad Pecka

  1:46 do playlistu

  Hrad Pecka
  Pecka dnes mnozí nazývají perlou Podkrkonoší. K záchraně stovky let starého šlechtického sídla přispěli lidé z podhradí, kteří se pustili do opravy, ale taky sem nanosili spoustu zajímavých předmětů a zřídili muzeum.

 • Rajhradské klášterní sklepy

  5:55 do playlistu

  Rajhradské klášterní sklepy
  Spojení Rajhrad, benediktinští mniši a vinná réva bychom v historických pramenech poprvé našli v souvislosti s rokem 1222. Tehdy panovník Přemysl Otakar I. zdejšímu klášteru potvrdil desátek z vinic v Miroslavi.

 • Lví důl

  10:13 do playlistu

  Lví důl
  Na pořádnou túru vás pozveme do Krkonoš. Naším cílem bude tentokrát hlavně sedm kilometrů dlouhé údolí zvané Lví důl. Sejdete do něj, pokud se vydáte ze Sněžky směrem k východu. Zajímá vás, kde se vzali lvi v názvu krkonošského údolí?

 • Muzeum českého granátu

  14:34 do playlistu

  Muzeum českého granátu
  Určitě jste už někdy slyšeli o drobounkých temně rudých kamíncích, které pocházejí z Čech a dobývají svět. Ano, máme na mysli slavné české granáty. Rájem pro ty, kteří by je chtěli hledat, by jistě bylo České Středohoří.

 • Ferrata

  18:56 do playlistu

  Ferrata
  Pokud vás láká zdolávání skal a vrcholů hor s horolezeckým vybavením, pak jste už asi slyšeli o ferratách. Jsou to zajištěné horolezecké cesty, které umožní bezpečně vystoupat po strmé stěně k vrcholu i začátečníkovi.

 • Na kole kolem Lysé nad Labem

  23:20 do playlistu

  Na kole kolem Lysé nad Labem
  Když vyslovíme jméno hraběte Františka Antonína Šporka, nejspíš se vám hned vybaví slavný komplex zámku, lázní a špitálu na východě Čech, v Kuksu. Jenže tenhle mecenáš umění, milovník hudby i vydavatel knih budoval taky v centru naší země, konkrétně v Lysé nad Labem.

 • Soutěž

Přehrát vše