iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 8. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
11219
zhlédnutí

Toulavá kamera

Slapy nad Vltavou — Villa Nova Uhřínov — Novohradské hory — Historie balónů — Plavba po Moravě — Tvrz Orlice

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sakrální památky

  1:28 do playlistu

  Sakrální památky
  Pokud vás pozveme na Slapy, budete nejspíš očekávat koupání či jiné vodní radovánky. Omyl, tentokrát se v téhle oblasti budeme toulat poměrně dávnou historií. Vydáme se za poznáním zajímavých sakrálních památek.

 • Skanzen Villa Nova

  5:37 do playlistu

  Skanzen Villa Nova
  V Orlických horách si dopřejeme výlet do středověku. Nabídnou nám ho ve skanzenu Villa Nova v Uhřínově. Vyrostlo v něm několik stavení, která připomínají život na venkově před řadou století.

 • Novohradské hory

  9:50 do playlistu

  Novohradské hory
  Novohradské hory okouzlují všechny návštěvníky člověkem jen málo poznamenanou přírodou. V bývalém hraničním pásmu zanikla ve druhé polovině minulého století řada osad a lidí se tu kromě vojáků vskutku moc nepohybovalo.

 • Výstava o balónovém létání

  14:10 do playlistu

  Výstava o balónovém létání
  Je to už 230 let, kdy se k obloze vznesl první balón poháněný horkým vzduchem. Věděli jste, že úplně prvními pasažéry ovšem nebyli lidé, nýbrž beran, kachna a kohout? Možná ne, ale legendární bratry Montgolfiéry znáte určitě všichni.

 • Plavba do Litovle

  18:27 do playlistu

  Plavba do Litovle
  Milovníky vody potěšíme plavbou po řece Moravě. Vybrali jsme tentokrát část úseku mezi Hanušovicemi a Olomoucí. Naše trasa povede chráněnou krajinnou oblastí Litovelské Pomoraví, kde nás čeká krásná příroda.

 • Tvrz Orlice

  22:42 do playlistu

  Tvrz Orlice
  Na východě Čech, na kraji Letohradu, vás pozveme k prohlídce staré tvrze Orlice. Vyrostla pravděpodobně na konci 13. století, o zhruba tři stovky let později byla přestavěna na renesanční zámek. Poté, co se panstvo odstěhovalo, začala sloužit hospodářským účelům.

 • Soutěž

Přehrát vše