iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 7. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
9620
zhlédnutí

Toulavá kamera

Semtěš — Papouščí zoologická zahrada — Expozice karpatského salašnictví — Štětí — Kamenotisk — Chebsko

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Semtěš

  1:31 do playlistu

  Semtěš
  Starobylá vesnička Semtěš leží na úpatí Železných hor. Zdejší informační středisko se rozhodlo všem návštěvníkům nabídnout procházky obcí, při nichž se mohou dozvědět to nejdůležitější o její dlouhé historii.

 • Papouščí ZOO

  5:41 do playlistu

  Papouščí ZOO
  V celé naší zemi byste mohli zavítat zhruba do sto dvaceti zoologických zahrad. Jednu z nich najdete v Bošovicích na Vyškovsku. Jejími obyvateli jsou výhradně papoušci.

 • Salaše a chodníčky

  10:00 do playlistu

  Salaše a chodníčky
  Už jste někdy viděli kotár? A víte, co to je kyjanica nebo galeta? Pokud ne, vyrazte si doplnit mezery do Držkové v Hostýnských vrších. Čeká vás tam totiž expozice mapující historii místního salašnictví.

 • Na kole okolo Štětí

  14:13 do playlistu

  Na kole okolo Štětí
  Štětí má sice většina z nás spojené především s výrobou papíru, my vám ale ukážeme, že v jeho okolí najdete spoustu zajímavých pamětihodností i řadu pokladů paní Přírody. Abychom toho stihli víc, vyrazíme na kole.

 • Kamenotisk

  18:21 do playlistu

  Kamenotisk
  Kamenotisk patřil dlouhé desítky let k velmi oblíbeným tiskařským technikám. U jeho zrodu stál pražský rodák, herec a dramatik Alois Jan František Senefelder. Psal se tehdy rok 1798 a za novinku prý mohl seznam prádla zachycený na okenním parapetu otištěný na papír.

 • Krajinná výstava

  22:35 do playlistu

  Krajinná výstava
  Pokud zatoužíte po procházce krajinou spojenou s výletem do historie, pak přijměte naše pozvání do Chebu. Pod hradem, v krásné krajině kolem Ohře, tu můžete navštívit krajinnou výstavu. Tyhle expozice mají v městě na západě Čech velkou tradici.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související