iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 6. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
7701
zhlédnutí

Toulavá kamera

Broumov — Muzeum okupace 1968 — Městys Rataje nad Sázavou — Kožené doplňky Václava Neumana — Libice nad Cidlinou — Zámek Kačina

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Broumov a okolí

  1:27 do playlistu

  Broumov a okolí
  Broumov proslavil především benediktýnský klášter, ale zajímavostí v něm najdeme mnohem víc. První zmínka o zdejším panství pochází z časů krále Přemysla Otakara I., kdy ho získali právě benediktýnští mniši.

 • Tankodrom

  5:47 do playlistu

  Tankodrom
  Milovice nedaleko Prahy sice 'proslavili' především sovětští vojáci, kteří tu našli azyl po roce 1968, ale vojenská historie města je podstatně bohatší. Sídlila tu už rakouskouherská armáda v časech monarchie.

 • Rataje nad Sázavou

  10:00 do playlistu

  Rataje nad Sázavou
  Rataje nad Sázavou si určitě naše zastavení zaslouží. Jejich historie se začala psát už někdy v desátém století, kdy tu vyrostlo opevněné trhové město nazývané Rataje Hrazené. A víte, kde se vzal název Rataje? Ve staročeštině slovo rataj označovalo oráče.

 • Sedlář

  14:06 do playlistu

  Sedlář
  V jeho dílně to voní dřevem i kůží. Václav Neuman z Tupadel se věnuje sedlařině. Není jeho profesí, ale koníčkem, kterému propadl už v dětství. Nejvíc si užívá práci s kůží a umí s ní hotová kouzla. Jeho velkou zálibou jsou biče.

 • Na kole a po vodě kolem Poděbrad

  18:30 do playlistu

  Na kole a po vodě kolem Poděbrad
  Milovníky putování na kolech zavedeme do okolí Poděbrad. Zdejší krajina je pro ně doslova rájem. Krásami přírody, ale i historií nás může vést například Polabská cyklostezka. Na její projetí nám jeden den nestačí.

 • Zámek Kačina

  22:51 do playlistu

  Zámek Kačina
  Na zámku Kačina nedaleko Kutné Hory bývalo veselo. Panstvo si tu užívalo lovů, pikniků, projížděk na lodičkách, prostě všech možných kratochvílí. Krásné chvíle svým hostům dopřával hrabě Rudolf Chotek, královský místodržící za vlády Marie Terezie.

 • Soutěž

Přehrát vše