iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 5. 2013
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
9032
zhlédnutí

Toulavá kamera

Městská památková zóna Trávníky — Modelář Stanislav Vrška — Archeopark pravěku — Plavba z Davle do Štěchovic — Sedlářství, brašnářství a čalounictví — Vlastivědné muzeum ve Slaném

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poznávací okruh Trávníky

  1:30 do playlistu

  Poznávací okruh Trávníky
  V Železném Brodě budeme obdivovat krásné roubené chalupy v městské památkové zóně zvané Trávníky. Místní jí také říkají vesnice ve městě. Jako by se tu zastavil čas. Takřka pohádkovými zákoutími nás provede poznávací okruh.

 • Model Třebíče

  5:46 do playlistu

  Model Třebíče
  K odpočinku se po odchodu do důchodu rozhodně neuchýlil Stanislav Vrška z Třebíče. Pustil se do modelařiny. Vytvořil zmenšený model Strahovského kláštera, pak třebíčského zámku a pustil se i do světoznámého místního židovského ghetta.

 • Archeopark ve Všestarech

  9:57 do playlistu

  Archeopark ve Všestarech
  O pár tisícovek let zpátky proti proudu času se přeneseme v archeoparku ve Všestarech na Královéhradecku. Nečeká nás tam žádná nudná expozice, jsme zváni do pravěké vesnice a můžeme se zapojit do dění.

 • Ke Štěchovicím po vodě

  14:21 do playlistu

  Ke Štěchovicím po vodě
  Potěšila by vás romantická plavba po Vltavě? Pak se vydejte s námi z Davle směrem ke Štěchovicím. Co nás čeká? Nejprve starý kostel svatého Kiliána, jediný tohoto jména u nás. A pak elektrárna.

 • Sedláři z Křemže

  18:51 do playlistu

  Sedláři z Křemže
  Dřív se sedláři starali hlavně o koňská sedla. Jenže koní, kteří jejich výtvory potřebují, postupem času ubylo, a tak si musejí hledat i jiné uplatnění. Zdeněk a Patrik Sládkové z Křemže spojili hned tři tradiční řemesla – sedlářství, brašnářství a čalounictví.

 • Muzeum ve Slaném

  23:10 do playlistu

  Muzeum ve Slaném
  Za historií města Slaný se vypravíme do tamního muzea. Připomeneme si, že u jeho zrodu, stejně jako u vzniku divadla a knihovny, stál místní učitel, dramatik i spisovatel Václav Štech.

 • Soutěž

Přehrát vše