iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 4. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
10279
zhlédnutí

Toulavá kamera

Vysoké Mýto — Muzeum seker v Konici — Botanická zahrada v Tróji — Annín na Šumavě — Pivní stezka řezbáře Daenemarka — Jak se žilo v pravěku v muzeu v Ústí nad Orlicí

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vysoké Mýto

  1:28 do playlistu

  Vysoké Mýto
  Vysoké Mýto patří k hodně starým českým městům. Za jeho vznik vděčíme Přemyslu Otakarovi II., který ho nechal vybudovat na ochranu Trstenické stezky, významné obchodní cesty spojující Čechy a Moravu s Pobaltím i dalekým východem.

 • Expozice sekerek

  5:45 do playlistu

  Expozice sekerek
  Největší sbírku seker u nás mají v Muzeu řemesel v Konici na Prostějovsku. Víc než dvě stovky kousků z nejrůznějších časů i oborů tu tvoří unikátní expozici. Dozvíme se o historii seker, o tom, z čeho a jak se vyrábějí, které a proč jsou nejlepší.

 • Pražská botanická zahrada

  9:52 do playlistu

  Pražská botanická zahrada
  Za probouzející se přírodou, i za krásou exotických rostlin se vypravíme do Pražské botanické zahrady v Tróji. Založena byla už před čtyřiačtyřiceti lety, veřejnost ji navštěvuje zhruba polovinu této doby.

 • Annín na Šumavě

  13:54 do playlistu

  Annín na Šumavě
  Sklářská tradice je na Šumavě hodně dlouhá. K místům, která se v tomto oboru pyšní hned několika nej... patří Annín. Sklo se tu začalo tavit už na konci 18. století. Zdejší sklárna byla pak první v monarchii, z níž do světa putovalo růžové sklo.

 • Řezbář a pivní stezka

  18:14 do playlistu

  Řezbář a pivní stezka
  Libor Daenemark měl podle rodinné tradice být nejspíš lékařem, ale už jako malému klukovi mu učarovala práce se dřevem. A v dospělosti si splnil svůj sen a stal se řezbářem. Tahle profese se ale před čtyřmi desítkami let nikde neučila, tak se musel učit sám.

 • Výstava z historie lidstva

  22:19 do playlistu

  Výstava z historie lidstva
  Kdy historie zaznamenala prvního člověka rozumného a jak naši předci v dávných časech žili? To se můžete dozvědět při návštěvě výstavy, kterou připravilo muzeum v Ústí nad Orlicí.

 • Soutěž

Přehrát vše