iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 3. 2013
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
11517
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zdobení velikonočních palem v Příboře — Madeirové kraslice — Kohoutí kříže — Velikonoční řehtačky ze Zlína — Velikonoce na hradě i v podhradí - Nové hrady — Mariánská Hora u Lanškrouna

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velikonoční palmy

  1:36 do playlistu

  Velikonoční palmy
  Pomlázku, jarní květiny, to všechno si s Velikonocemi spojuje většina z nás. Ve městě Příbor ale k svátkům jara neodmyslitelně patří palmy. Tedy jejich napodobeniny. Předci dnešních obyvatel si palmami, průvodem s nimi a také jejich svěcením připomínali vítání Krista v Jeruzalemě.

 • Madeirové kraslice

  5:43 do playlistu

  Madeirové kraslice
  Pokud si rádi na Velikonoce sami zdobíte kraslice, pak možná najdete inspiraci při návštěvě u Katky Červenkové ve Všerubech na Plzeňsku. Před několika lety si v Krásné jizbě koupila jako dekoraci dvě dírkované kraslice a dlouho jí vrtalo v hlavě, jak tohle zdobení probíhá.

 • Kohoutí kříže

  9:50 do playlistu

  Kohoutí kříže
  Už jste někdy slyšeli o kohoutích křížích? Zavedeme vás za nimi na Šumavu, do Kašperských Hor, ale také kousek za německé hranice. Naše putování začneme u kostela sv. Markéty na naměstí v Kašperských Horách, kde našel své útočiště jeden z takových křížů.

 • Výrobce řehtaček

  14:15 do playlistu

  Výrobce řehtaček
  Zejména na venkově se pořádná pomlázka neobejde také bez řehtačky. Tuhle důležitou a nepřeslechnutelnou pomůcku koledníků si připomeneme ve Zlíně u pana Libora Jurčíka. Je v rodině už čtvrtou generací, která se věnuje jejich výrobě.

 • Velikonoce v Nových Hradech

  18:09 do playlistu

  Velikonoce v Nových Hradech
  Jinak slavilo svátky jara panstvo a jinak chudí lidé. A rozdíly se projevovaly i v jednotlivých koutech země. My se podíváme, jakou podobu měly Velikonoce na Novohradsku na jihu Čech jen kousek od hranice s Rakouskem.

 • Mariánská Hora

  22:23 do playlistu

  Mariánská Hora
  Na svatodušní pondělí se už od osmnáctého století scházeli poutníci na Mariánské Hoře u Lanškrouna. Vyráželi odsud na desetidenní cestu do Mariazell v Horním Štýrsku. Tam slavili tělo a krev Páně a zase se vydali na pouť zpět.

 • Soutěž

Přehrát vše