iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 1. 2013
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
8852
zhlédnutí

Toulavá kamera

Šluknovský zámek — Cínoví vojáčci v Jaroměři — Sportsmeni v zemích českých — Bublava — Čechova stodola — Klenovická keramika

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Šluknovský zámek

  1:32 do playlistu

  Šluknovský zámek
  Šluknovský zámek patří mezi památky, které můžete navštívit celoročně, tedy i teď v zimě. Stavět se začal v roce 1566, na jeho výzdobě zjistíte, jak se tu střídali majitelé. Arnošt ze Šlejnic, Mansfeldové, Ditrichštejnové, ale také Harrachové.

 • Výroba cínových vojáčků

  5:41 do playlistu

  Výroba cínových vojáčků
  Cínoví vojáčci dokázali a stále dokáží rozdávat radost klukům všech věkových skupin. Kdysi bývali především oblíbenou hračkou těch nejmenších, dnes si jich užívají spíš ti odrostlejší, kteří je sbírají.

 • Sportsmeni v Národním památníku

  9:57 do playlistu

  Sportsmeni v Národním památníku
  Víte, jakým sportům holdovali naši předci ve druhé polovině 19. století, v časech, které ještě patřily habsburské monarchii? Nebo to, kdy se začali sdržovat turisté a kdy se mohli projít po prvních značených cestách?

 • Bublava - Klingenthal

  14:12 do playlistu

  Bublava - Klingenthal
  Bublava v Krušných horách bývala místem horníků, tkalců a výrobců nástrojů. Dnes je tahle obec i její okolí především cílem turistů. Obdivovat přírodu i zajímavá místa můžete na kole, pěšky, ale taky na běžkách. Coby kamenem dohodil to máte i k německým sousedům.

 • Čechova chalupa

  18:31 do playlistu

  Čechova chalupa
  Výprava do českého historie nás čeká v Bukové u Příbrami. Paní Helena Petáková přišla na to, jak v praxi uplatnit Komenského myšlenku o škole hrou. Starou stodolu proměnila v místo, kde se malí školáci zábavnou formou poučí a ještě k tomu si i vyzkouší svou šikovnost.

 • Klenovická keramika

  22:50 do playlistu

  Klenovická keramika
  Práce s hrnčířským kruhem je velkou láskou paní Ivany Tesárkové z Klenovic na jihu Čech. Oblíbila si ji už v kroužku, který navštěvovala na vysoké škole, později si hrnčířský kruh i pec pořídila domů. Vytvořila si své vlastní dekory a z lásky k místům, kde žije, nazvala svou keramiku Klenovickou.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související