iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 12. 2012
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
7306
zhlédnutí

Toulavá kamera

Kostnice u sv. Jakuba — Perníková chaloupka v Rábech u Pardubic — Klášter redemptoristů — Vánoční výstava v Betlémské kapli — Městečko Mnichov — Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Brněnská kostnice

  1:14 do playlistu

  Brněnská kostnice
  Do Brna se tentokrát vydáme na trochu neobvyklou procházku. Zavítáme do podzemí. První zastávkou bude kostnice před kostelem sv. Jakuba. Poprvé jsme k ní vyrazili před dvěma lety, kdy se pracovalo na jejím zpřístupnění veřejnosti.

 • Perníková chaloupka

  5:28 do playlistu

  Perníková chaloupka
  Vůně medového perníku a neopakovatelná pohádková atmosféra. To všechno vás přivítá v Perníkové chaloupce v Rábech u Pardubic. Nemusíte se bát, návštěva není životu nebezpečná, jedná se totiž o muzeum perníku. Jediné svého druhu u nás.

 • Hora Matky Boží

  9:43 do playlistu

  Hora Matky Boží
  Ve výšce bezmála osmi stovek metrů nad mořem, na Hoře Matky Boží nad městem Králíky už tři stovky let stojí klášter. V místě, kam mířila procesí, ho nechal vystavět králický rodák, později královéhradecký biskup Tobias Jan Becker, který tak splnil svůj dětský slib.

 • Vánoční výstava v Betlémské kapli

  13:52 do playlistu

  Vánoční výstava v Betlémské kapli
  Pokud dáte v adventním čase před přeplněnými nákupními centry i vánočními trhy přednost klidu a tradiční sváteční atmosféře, pak se vám určitě bude líbit na Vánoční výstavě v Betlémské kapli.

 • Mnichov

  18:07 do playlistu

  Mnichov
  Když vás pozveme do Mnichova, možná se vylekáte dlouhé cesty k německým sousedům. My ale míříme jen k Mariánským Lázním. Mnichov býval celkem čilým městečkem, přes které jezdívali kupci a kde se konaly trhy. Dnes tu žije jen pár stovek obyvatel, ale hned několik památek časy dávno minulé připomíná dodnes.

 • Sběratelka vánočních motivů

  22:33 do playlistu

  Sběratelka vánočních motivů
  Čas vánoční má své kouzlo, které málokoho nechá chladného. Patří k němu také spousta drobností, kterými si můžeme ozdobit domov nebo třeba udělat radost někomu blízkému. Paní Jiřina Hánová z Rokycan si různé vánoční motivy zamilovala natolik, že je začala sbírat.

 • Soutěž

Přehrát vše