iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 9. 2012
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
8702
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Dačice — Zoo Plzeň — Obří sud na Javorníku — Muzeum Vidlí — Chebský hrad — Perníkové formy

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Móda na zámku Dačice

  1:36 do playlistu

  Móda na zámku Dačice
  Časy, kdy na zámku v Dačicích vládlo panstvo z rodu Dalbergů, si připomeneme při návštěvě dnes jihočeského městečka. Bylo to období od 18. do 20. století. Život tu plynul příjemně, žádné dějinné převraty se na zámku nekonaly.

 • Podzemní expozice v ZOO Plzeň

  5:52 do playlistu

  Podzemní expozice v ZOO Plzeň
  Do trochu tajemného světa nás zavede podzemní expozice v plzeňské zoologické zahradě. Byla vybudována v prostorách protileteckého krytu, který tu kdysi využíval Wehrmacht. A tak samozřejmě nahlédneme i do vojenské historie, dozvíme se hlavně, co vojáci z těchto míst sledovali.

 • Obří sud

  9:55 do playlistu

  Obří sud
  Obří sud na Javorníku byl vzpomínkou na Jubilejní výstavu konanou ve Vídni v roce 1898 na počest císaře Františka Josefa I. Jenže v roce 1974 ho zničil velký požár. Víc než tři desítky let bylo místo po něm prázdné, loni znovu ožilo.

 • Muzeum vidlí

  14:00 do playlistu

  Muzeum vidlí
  Narazit na strom vidlovník nebo se zařadit mezi vidláky můžete v muzeu vidlí v Lichnově na Bruntálsku. V nevídané expozici na vás čekají tři stovky exponátů, které přicestovaly z různých koutů naší země a dokonce i ze Slovenska.

 • Chebský hrad

  18:08 do playlistu

  Chebský hrad
  Do dávných časů i do světa tajemna nás přenese výlet na nejstarší kamenný hrad u nás, který najdeme v Chebu. Skalnatý ostroh nad řekou Ohří obývali už staří Slované, pak je vytlačili němečtí osadníci. Už za nich měla osada pověst místa, kde se dějí prapodivné věci.

 • Perníkářské formy

  22:11 do playlistu

  Perníkářské formy
  Perník patří k oblíbeným pochoutkám už po staletí, první zmínky o něm u nás bychom našli už ve 14. století. A celkem záhy začali pro výrobu používat vyřezávané dřevěné formy. Řezbáři, kteří je uměli tvořit, patřili k váženým řemeslníkům.

 • Soutěž

Přehrát vše