iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 8. 2012
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

17 hlasů
8787
zhlédnutí

Toulavá kamera

Naučná stezka Čtyřlístku — Pradědova galerie — Zámek Křinec — Na safari vlastním vozem — Kouzelné hrací strojky — Cyklostezka mezi chmelnicemi

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Naučná stezka Čtyřlístku

  1:17 do playlistu

  Naučná stezka Čtyřlístku
  Příjemnou prázdninovou procházku vám nabídneme v blízkosti Máchova jezera. Nedávno tam totiž vznikla naučná stezka vedoucí po stopách hrdinů legendárního Čtyřlístku. Vyrazíme na ni ve společnosti autora Fifinky, Myšpulína, Bobíka a Piňdi Jaroslava Němečka.

 • Pradědova galerie

  5:17 do playlistu

  Pradědova galerie
  Řezbář Jiří Halouzka si práci s dřevem zamiloval už v dětství. V sedmi letech si vyrobil prvního koníka a začalo být jasné, že půjde ve šlépějích svých předků. Jeho zřejmě osudovým dílem se staly jesličky, které získaly ocenění Největší betlém na světě.

 • Zámek Křinec

  9:25 do playlistu

  Zámek Křinec
  Rodu Morzinů pocházejícímu z Itálie vděčíme za vybudování zámku Křinec na Nymbursku. Archeologové ale nedávno zjistili, že panstvo nestavělo pravděpodobně na zelené louce, ale možná v místech, kde už o hodně dřív stávala gotická tvrz.

 • Na safari vlastním vozem

  13:32 do playlistu

  Na safari vlastním vozem
  Kus afrického kontinentu objevíte v safari ve Dvoře Králové nad Labem. Možná nevíte, že od loňska se můžete mezi zástupce živočišné říše ze vzdálené Afriky vypravit nejen speciálním autobusem, ale také vlastním vozem.

 • Kouzelné hrací strojky

  17:34 do playlistu

  Kouzelné hrací strojky
  Víc než pět desítek nejrůznějších hracích strojků reprezentujích období od renesančního až po současnost nás čeká na výstavě v Českém muzeu hudby v Praze. Těšit se můžete na hrací skříňky, flašinety i orchestriony.

 • Cyklostezka mezi chmelnicemi

  21:43 do playlistu

  Cyklostezka mezi chmelnicemi
  Na Moravě se milovníci cykloturistiky rádi vydávají na toulky mezi vinohrady, v českým končinách mohou zkusit putování mezi vinicemi. My vyrazíme z Kolešovic, jedné z nejznámějších chmelařských obcí.

 • Soutěž

Přehrát vše