iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 4. 2012
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
11244
zhlédnutí

Toulavá kamera

Plaňanští zvoníci — Keramik Bronislav Kuba — Čarodějnické procesy — Modelové kolejiště — Kladrubští koně — Vila Tugendhat

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Plaňany

  1:30 do playlistu

  Plaňany
  Plaňany nedaleko Kolína historie poprvé zmiňuje už dávno, Ovšem jako Plaňasy. Stávaly na obchodní stezce, později na císařské silnici mezi Prahou a Vídní. Procházeli a později projížděli jimi tudíž všichni putující oběma směry, vojáky nevyjímaje.

 • Lesní ateliér Kuba

  5:19 do playlistu

  Lesní ateliér Kuba
  Kersko proslavil hlavně spisovatel Bohumil Hrabal, který v něm žil. Dlouhé roky ale jméno lesní osady šíří do světa také keramik Bronislav Kuba. Pochází z Moravy, do středních Čech se přestěhoval za manželkou a společně dnes provozují Lesní ateliér Kuba.

 • Čarodějnické procesy

  9:04 do playlistu

  Čarodějnické procesy
  Čarodějnické procesy v 17. století stály v kraji kolem Jeseníku život zhruba půl třetí stovky nevinných lidí, což nemá obdoby v celé střední Evropě. Při prohlídce expozice ve sklepení bývalé vodní tvrze v Jeseníku se dozvíme všecho podstatné.

 • Modelové kolejiště

  13:01 do playlistu

  Modelové kolejiště
  Koleje a vlaky na nádraží bývají většinou samozřejmostí. Na pražském Proseku jsou ale velkou atrakcí. Milovníci mašinek všeho věku se sem mohou vydat za modelovým kolejištěm.

 • Chov koní ve Slatiňanech

  16:34 do playlistu

  Chov koní ve Slatiňanech
  Koně byli velkou láskou pánů z Auerspergu. A tak na konci 19. století vybudovali u svého sídla ve Slatiňanech nejmodernější stáje v celé tehdejší monarchii. Koně byli připravováni na dostihy, vozili kočáry, ale samozřejmě také pány na hony.

 • Vila Tugendhat

  20:25 do playlistu

  Vila Tugendhat
  Manželé Tugendhatovi si v roce 1928 nechali vybudovat velmi výjimečné rodinné sídlo. Za cenu vily, jejíž stavbu dostal na starost Ludwig Miese van der Rohe, by si tehdy pořídili hned několik běžných domů

 • Soutěž

Přehrát vše