iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 2. 2012
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
10124
zhlédnutí

Toulavá kamera

Hvězdárna a planetárium s pobočkou na Kleti — Obora v Horních Lysečinách — Osada Ramzová — Čalounictví a sedlářství manželů Rekových — Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou — Metalová cesta v Mladé Boleslavi

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hvězdy a Růže

  1:17 do playlistu

  Hvězdy a Růže
  V českobudějovické hvězdárně a planetáriu připravili výstavu o tom, co měli s hvězdami společného slavní páni z Rožmberka. A asi málokoho překvapí, že osvícení šlechtici Vilém a Petr Vok sledovali a také podporovali práci slavných badatelů.

 • Jeleni v Krkonoších

  5:13 do playlistu

  Jeleni v Krkonoších
  Víte, že paroží jelena může vážit i dvacet kilogramů a že ho příroda nevymyslala jako zbraň do soubojů, jak si mnozí z nás myslí? Už jste někdy viděli spodní řezáky, kterými jeleni dokáží loupat kůru ze stromů jako dlátem?

 • Ramzová

  8:59 do playlistu

  Ramzová
  Využití sněhové nadílky nabízejí všem jejím milovníkům nejen Krkonoše nebo Beskydy, ale také Jeseníky. My si tentokrát budeme zimních radovánek užívat v Ramzové a jejím okolí.

 • Velorex džínový

  12:50 do playlistu

  Velorex džínový
  Manželé Rekovi z Oldřichova u Písku se živí šitím oblečků. Nunto ovšem dodat, že jsou to obleky trochu neobvyklé, poměrně rozměrné a nedělají v nich parádu slečny či mladí muži, ale naopak hodně letitá vozítka.

 • Muzeum hraček

  16:36 do playlistu

  Muzeum hraček
  Říká se, že ten, kdo si hraje, nezlobí. Jestli to opravdu platí, to si můžete na vlastní kůži vyzkoušet v Benátkách nad Jizerou. Muzeum hraček na tamním zámku láká děti i dospělé. Je výsledkem čtyřicetileté sběratelské vášně Jiřího Fialy.

 • Metalová cesta

  20:20 do playlistu

  Metalová cesta
  Mladou Boleslav proslavily především automobily značky Škoda. Ale rozhodně to není to jediné, čím se může město pochlubit. Přesvědčí nás o tom naučná stezka Metalová cesta, která na čtyřech kilometrech nabídne hned patnáct zastavení.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související