iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 2. 2012
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
9784
zhlédnutí

Toulavá kamera

Výstava o dynastii Romanovců — Harrachov — Expozice času ve Šternberku — Muzeum Čtyřlísteku v Doksech — Expozice K. H. Borovského

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kremelský poklad

  1:18 do playlistu

  Kremelský poklad
  Carskému Rusku vládla tři století dynastie Romanovců. A právě do jejich časů nás zavede výstava, za kterou se vypravíme do Císařské konírny Pražského hradu. Čekají nás tam opravdové poklady, některé z nich jsou mimo zdi Kremlu k vidění vůbec poprvé.

 • Harrachov

  5:10 do playlistu

  Harrachov
  Harrachov a lyže, to je spojení víc než pevné. Na své si v krkonošském městečku přišli vždycky hlavně milovníci běhu a skoku na lyžích. Vedla tudy koneckonců už v roce 1905 trať prvního distančního závodu na našem území.

 • Expozice času

  9:01 do playlistu

  Expozice času
  Ať se nám to líbí nebo ne, čas nám vládne. A čím dál tím neúprosněji ovládá náš život. Malé zastavení nám nabídne expozice ve Šternberku, která je času věnovaná.

 • Muzeum Čtyřlístku

  12:43 do playlistu

  Muzeum Čtyřlístku
  Přemýšleli jste někdy o tom, kde že se vlastně odehrávají příběhy oblíbených hrdinů Čtyřlístku, tedy Myšpulína, Fifinky, Pinďy a Bobíka? My vám to prozradíme. Třeskoprsky to jsou vlastně Doksy u Máchova jezera, Bezzub je Bezděz a Blaťák samotné Máchovo jezero.

 • Kováři z Komařic

  16:32 do playlistu

  Kováři z Komařic
  Manželé Čížkovi v Komařicích na Českobudějovicku udržují při životě tradici černého řemesla. Jaromír se kovářem vyučil a k tomu přidal školu umělecké fotografie, manželku k práci přibral jako pomocníka.

 • Kraj Karla Havlíčka Borovského

  20:18 do playlistu

  Kraj Karla Havlíčka Borovského
  Karel Havlíček Borovský se narodil v Borové, ta má od roku 1949 jméno slavného rodáka v názvu. Najdeme tu také jeho pomník, školu, do které chodil a faru, kde trávil hodně času.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související