iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 7. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
9827
zhlédnutí

Toulavá kamera

Arcibiskupský palác v Olomouci — Dílnička výrobce nástrojů pana Stechera — Klokočské skály — Železná Ruda a její okolí — Muzeum železné opony v Rozvadově — Zlatá ulička

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Arcibiskupský palác v Olomouci

  1:54 do playlistu

  Arcibiskupský palác v Olomouci
  Arcibiskupský palác v Olomouci je opravdovým unikátem. Stále funguje jako církevní úřad a přitom jsou některé jeho prostory přístupné veřejnosti. Návštěvníci si mohou připomenout, že biskupství v Olomouci bylo založeno na počátku druhé poloviny 11. století.

 • Výrobce dud a fanfrnochů

  5:44 do playlistu

  Výrobce dud a fanfrnochů
  Snad nejtypičtějším jihočeským nástrojem jsou dudy a nebo taky jihočeská koza, jak se jim občas pro jejich mečivý zvuk říká. Pan Miroslav Stecher z Českých Budějovic toho ví hodně o jejich historii a taky na ně umí hrát.

 • Klokočské skály a Rotštejn

  9:09 do playlistu

  Klokočské skály a Rotštejn
  Zajímavostí jsme v Českém ráji už objevili dost, ale pořád jsme ještě nenavštívili ani zdaleka všechny. Tentokrát prozkoumáme Klokočské skály. Najdeme v nich jemný písek, který se podle slov trampů dostane i do konzervy.

 • Putování Železnorudskem

  13:02 do playlistu

  Putování Železnorudskem
  Jedním z hodně známých šumavských míst je Železná Ruda a její okolí. Nejprve si při naší zastávce připomeneme staré časy, kdy městu plynuly poměrně tučné příjmy z těžby a zpracování železné rudy a později z těžby křemene a vápence.

 • Muzeum železné opony

  16:48 do playlistu

  Muzeum železné opony
  Dráty a vysílačky nás přivítají v Muzeu železné opony v Rozvadově. Mnozí z nás si nejspíš vzpomenou na doby, kdy cesta přes hranice směrem k západním sousedům bývala velkou vzácností.

 • Zlatá ulička

  20:31 do playlistu

  Zlatá ulička
  Zlatá ulička je posledním zbytkem drobné zástavby v areálu Pražského hradu. Na panovnických sídlech jsou podobné prostory poměrně velkou vzácností a tak malebné zákoutí nad Jelením příkopem láká desetitisíce turistů z celého světa.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související