iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 6. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
10120
zhlédnutí

Toulavá kamera

Hrad Houska — Historie podpatku — 80 let pražské ZOO — Baťův kanál — Minipark — Muzeum Keltů

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrad Houska

  1:28 do playlistu

  Hrad Houska
  Hrad Houska je opředem mnoha pověstmi. Kaple zasvěcená Archandělovi Michaelovi je prý jakýmsi špuntem na skalní puklině, kterou vede cesta do pekla. Dřív se právě pro spojení s pekelníky hradu lidé vyhýbali, dnes je naopak neustále plný turistů.

 • Historie na podpatku

  5:16 do playlistu

  Historie na podpatku
  Boty, které patřily k módním výstřelkům i typickým reprezentantům různých období od 16. století, zaplnily Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově. Zapůjčila je ze své sbírky Sonja Baťová. Ta se o historické střevíce začala zajímat poté, co se provdala za světoznámého obuvníka Tomáše Baťu.

 • ZOO Praha

  9:07 do playlistu

  ZOO Praha
  Zoologická zahrada v Praze letos slaví své osmdesáté narozeniny. Dobrý důvod k ohlédnutí. Současné obyvatele zná hodně obyvatel Čech i Moravy, ale málokdo ví, kdo byli ti první. Tak jen pro doplnění připomeneme, že dvě dámy – lvice Šárka a vlčice Lotta.

 • Baťův kanál

  12:58 do playlistu

  Baťův kanál
  Když Tomáš Baťa ve třicátých letech minulého století nechal vykopat Baťův kanal, nejspíš sotva tušil, že tohle místo bude o pár desítek let později oblíbeným cílem turistů. Přes padesát kilometrů dlouhý kanál, který byl vykopaný ručně, sloužil tehdy k čistě průmyslové přepravě.

 • Minipark Boheminium

  16:50 do playlistu

  Minipark Boheminium
  Pět desítek miniatur stavebních a technických památek z celé České republiky mohou obdivovat návštěvníci miniparku Boheminium v Mariánských Lázních. K jeho ozdobám patří hrad a zámek v Českém Krumlově, ale také Karlštejn nebo lednický minaret.

 • Muzeum Keltů

  20:19 do playlistu

  Muzeum Keltů
  Jedno z nejvýznamnějších středočeských keltských pohřebišť bylo na přelomu 19. a 20. století objeveno u Dobšic ve středním Polabí. Není proto divu, že v obci najdeme muzeum Keltů.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související