iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 5. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
10682
zhlédnutí

Toulavá kamera

Šternberk — Soustava rybníků u Plzně — Modrotisk — Vinařství na Litoměřicku — Jurkovičova vila

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Šternberk

  1:28 do playlistu

  Šternberk
  První zmínky o moravském městě Šternberk byste v historických pramenech našli už ve 13. století. Jeho vznik samozřejmě souvisí s významným šlechtickým rodem Šternberků. Dlouhé dějiny připomínají dodnes četné pamětihodnosti.

 • Soustava rybníků u Plzně

  5:24 do playlistu

  Soustava rybníků u Plzně
  Plzeň se pyšní mnoha nej, ale málokdo ví, že také rozlehlou soustavou rybníků v těsné blízkosti. Na boleveckém potoce jich už v druhé polovině 15. století bylo vybudováno jedenáct. A deset z nich můžeme obdivovat dodnes.

 • Modrotisk

  8:51 do playlistu

  Modrotisk
  Krásné vzorované šátky nebo třeba zástěry vznikají starou technologií barvení za studena v modrotiskové dílně v Olešnici na Moravě. Už po řadu generací v ní vládne rodina Danzingerů. Dlouhou historii dílny, která začala vyrábět na počátku 19.století, připomíná i staré zařízení, které slouží dodnes.

 • Vinařství na Litoměřicku

  12:29 do playlistu

  Vinařství na Litoměřicku
  S vinnou révou máme všichni spojené především sluncem prozářené svahy jižní Moravy. Ale ani v Čechách není o vinařské úspěchy nouze. Jednou z oblastí, kde má vinařství dlouhou historii, je Litoměřicko.

 • Jurkovičova vila

  16:13 do playlistu

  Jurkovičova vila
  Architekt Dušan Jurkovič zanechal své stopy na mnoha místěch naší země. Jednou z nich je vila nesoucí architektovo jméno dokončená v roce 1906. Najdeme ji v brněnských Žabovřeskách a hned dodáme, že je v současné době opět přístupná pro návštěvníky.

 • Muzeum motocyklů Dobříš

  19:51 do playlistu

  Muzeum motocyklů Dobříš
  V Dobříši jsme nedávno obdivovali krásný zámek s rozlehlou zahradou a parkem. Neprozradili jsme vám ale, že při jeho návštěvě si přijdou na své i milovníci motorových zázraků na dvou kolech.

 • Soutěž

Přehrát vše