iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 3. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

37 hlasů
11272
zhlédnutí

Toulavá kamera

Smržovka — Rumcajs — Ski areál Kouty — Hrad Rabí — Technické muzeum v Brně — Tvrz Třebotov

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Smržovka

  1:24 do playlistu

  Smržovka
  Do Smržovky v Jizerských horách nás přilákala turistická cesta nazvaná Smržovský vyhlídkový okruh, která na zhruba třinácti kilometrech představuje hned několik zajímavých míst. Minout nemůžeme místo, kde pramení řeka Nisa. I když na našem území protéká jen její menší část, stojí za zastavení.

 • Rumcajs

  5:14 do playlistu

  Rumcajs
  Bylo, nebylo, dávno tomu.... Tak by mohlo začínat naše putování za příběhem asi nejslavnějšícho českého loupežníka Rumcajse. Díky nové expozici, kterou navštívíme v Jičíně, celkem snadno všichni milovníci příběhů se šťastným koncem uvěří tomu, že bylo.

 • Ski areál Kouty

  9:06 do playlistu

  Ski areál Kouty
  V nížinách už sice rozkvétají sněženky a krokusy, ale my vás zavedeme do míst, kde ještě zima rozhodně svou vládu jaru nepředala. Naším cílem jsou Kouty nad Desnou v Jeseníkách. Co vás všechno čeká? Nové běžecké trasy, které vás zavedou až do výšky kolem 1300 metrů nad mořem.

 • Hrad Rabí

  12:50 do playlistu

  Hrad Rabí
  Hrad Rabí vyrostl nejspíš už na počátku 13. století, i když první písemné zmínky o jeho existenci jsou minimálně o stovku let mladší. Za úkol měl střežit obchodní stezku mezi Sušicí a Horažďovicemi a také nedaleké rýžoviště zlata.

 • Technické muzeum v Brně

  16:35 do playlistu

  Technické muzeum v Brně
  Především milovníky her potěší naše návštěva v brněnském Technickém muzeu. I když je tam k vidění víc než desítka expozic, my se zdržíme hlavně v tamní technické herně. V ní se totiž všichni zájemci mohou přesvědčit o tom, že taková škola hrou je metodou opravdu zajímavou.

 • Tvrz Třebotov

  20:19 do playlistu

  Tvrz Třebotov
  Velmi neobvyklou expozici si prohlédneme na tvrzi Třebotov jen kousek od Prahy. Majitel tvrze Jan Sedláček se při rekonstrukci nechal inspirovat objeveným prevetem a také gotickou přístavbou vnější toalety a vybudoval muzeum toalet a nočníků. Do své sbírky postupně získal stovky nočníků.

 • Soutěž

Přehrát vše