iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 10. 2010
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

101 hlasů
12398
zhlédnutí

Toulavá kamera

Nové Město na Moravě — Krkonoše údolím Bílého Labe — Seismická stanice u Kašperských Hor — Jachta Vltava — Ostrov na Karlovarsku — František Křižík

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové Město na Moravě

  1:20 do playlistu

  Nové Město na Moravě
  Nové Město na Moravě je známé hlavně milovníkům lyžařských sportů. Zajímavostí v něm ale celou řadu najdou i ti, kteří lyžování zrovna neholdují. My se zastavíme v Horáckém muzeu, kde sice na lyžování taky narazíme, ale dozvíme se tam i mnohé o tom, jak se na Vysočině dříve žilo.

 • Krkonoše údolím Bílého Labe

  5:11 do playlistu

  Krkonoše údolím Bílého Labe
  V Krkonoších vás tentokrát provedeme údolím Bílého Labe. Na turistické cestě, která byla zprovozněna už v roce 1891, nás čekají mnohé přírodní krásy. Vyrazíme od Špindlerovy boudy, kde kdysi vedla kupecká stezka a překračovaly se tu hranice s Polskem.

 • Seismická stanice u Kašperských Hor

  9:02 do playlistu

  Seismická stanice u Kašperských Hor
  Už půl století funguje u Kašperských Hor seismická stanice. A patří k těm nejúspěšnějším na světě. Podle statistik změřila nejvíc zemětřesení ze všech podobných stanic pracujících po celé planetě.

 • Jachta Vltava

  12:54 do playlistu

  Jachta Vltava
  Jachta Vltava se narodila v roce 1935. Takže letos slaví 75. narozeniny. Může se pochlubit tím, že byla první československou námořní jachtou a hned v prvním roce svého života se stala mistryní Jadranu. Natřela to ve velké regatě všem jugoslávským, na moře zvyklým konkurentkám.

 • Ostrov na Karlovarsku

  16:51 do playlistu

  Ostrov na Karlovarsku
  Ostrov na Karlovarsku je městem s dlouhou historií. Turisty láká především jeho stará část. Pozornost si ale zaslouží i ta nová, která vyrostla v polovině minulého století doslova na zelené louce. Byla vybudována především pro zaměstnance jáchymovských uranových dolů a stavitelé na ní rozhodně nešetřili.

 • František Křižík

  20:37 do playlistu

  František Křižík
  V Plánici nedaleko Klatov se narodil jeden z našich nejvýznamnějších vynálezců František Křižík. V rodném domě dnes funguje jeho muzeum.

 • Soutěž

Přehrát vše