iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 5. 2010
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

33 hlasů
11392
zhlédnutí

Toulavá kamera

Bitva u Kolína — Krojové krejčovství — Vinařice, Libušín — Konvent minoritů — Muzeum dr. Aleše Hrdličky — Na kole do Bochova

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bitva u Kolína

  1:13 do playlistu

  Bitva u Kolína
  Nedaleko Kolína u silnice spojující Prahu s Vídní se v roce 1757 střetly rakouská a pruská armáda. Bitva byla největší jezdeckou srážkou své doby. Padlo při ní přes 13.000 vojáků.

 • Krojové krejčovství

  5:06 do playlistu

  Krojové krejčovství
  Krásné vyšívané kroje si prohlédneme při návštěvě u pana Josefa Míška v Hluku. Lidové kroje mu učarovaly už v dětství a nakonec se pustil také do jejich šití.

 • Vinařice, Libušín

  8:37 do playlistu

  Vinařice, Libušín
  Vinařice nedaleko Kladna jsme si nedávno připomněli v souvislosti s jejich hornickou minulostí. Tentokrát se vypravíme do ještě starší historie. Tu připomíná Vinařická hora. Z jejího vrcholu kdysi v třetihorách tekla žhavá láva.

 • Konvent minoritů

  12:17 do playlistu

  Konvent minoritů
  Řád minoritů založil na počátku 13. století sám František z Assisi. Jejich domovem tedy byla Itálie. Už o necelé čtvrtstoletí později se minorité zabydleli i u nás. Král Václav I. jim dokonce poskytl pozemek přímo v centru města – nedaleko dnešního Staroměstského náměstí.

 • Muzeum dr. Aleše Hrdličky

  16:08 do playlistu

  Muzeum dr. Aleše Hrdličky
  Jedním z nejznámějších vědců českého původů byl dr. Aleš Hrdlička. Narodil se v Humpolci, ale už ve třinácti letech odešel spolu s rodiči do Ameriky. Jeho životní láskou se stala antropologie, kterou také vystudoval.

 • Na kole do Bochova

  19:58 do playlistu

  Na kole do Bochova
  Na kole se tentokrát vypravíme na Karlovarsko. Naším hlavním cílem bude Bochov. Městečko patří dnes k těm méně nápadným a možná až moc klidným. Ve středověku tu bývalo podstatně rušněji.

 • Soutěž

Přehrát vše