iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 3. 2010
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

38 hlasů
9688
zhlédnutí

Toulavá kamera

Obec Kamýk — Jan Becher muzeum — Muzeum regionu Valašsko — Malá Úpa — Fabri Armorum — Hornický skanzen Mayrau

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obec Kamýk

  1:15 do playlistu

  Obec Kamýk
  Kamýk na Litoměřicku je prý nejmalebnější obcí Českého Středohoří. Zdobí ho rozlehlé sady a také tajemná zřícenina nad obcí. Hrad, ze kterého zůstalo už jen torzo, nechalo prý místní panstvo vystavět už na počátku 14. století. Tehdy ho alespoň poprvé zmiňují historické dokumenty.

 • Jan Becher muzeum

  4:58 do playlistu

  Jan Becher muzeum
  Karlovarská anglická hořká nebo třeba žaludeční hořká. Tak se v úplných počátcích říkalo léku, ze kterého se časem stal slavný bylinný likér Becherovka. U jeho zrodu stála, jak také jinak, rodina Becherů.

 • Muzeum regionu Valašsko

  8:41 do playlistu

  Muzeum regionu Valašsko
  Podle statistických údajů se v Beskydech vyskytuje kolem desítky rysů, zhruba pět vlků a přibližně stejně medvědů. Setkat se s nimi, bez obav o život, můžete na putovní výstavě, která právě probíhá v muzeu ve Valašském Meziříčí. K vidění jsou totiž četná svědectví o tom, že v Beskydech opravdu žijí a také o tom, jak vlastně žijí.

 • Malá Úpa

  12:28 do playlistu

  Malá Úpa
  Nejen za zimními sporty se vypravíme do Malé Úpy. Zajímavosti, které stojí za pozornost, tam najdeme celou řadu. Obecní radnice je například nejvýše položenou v České republice. Leží v horní části Malé Úpy v nadmořské výšce 1050 metrů. Do katastru obce patří také nejvyšší hora u nás Sněžka.

 • Fabri Armorum

  16:18 do playlistu

  Fabri Armorum
  Jiřímu Kronďákovi učarovaly zbraně. A ne jen tak ledajaké. Už od dětství má slabost pro ty historické. A slabost je to tak velká, že se věnuje jejich výrobě.

 • Hornický skanzen Mayrau

  19:57 do playlistu

  Hornický skanzen Mayrau
  Historie černého Kladenska, tedy známé těžební oblasti černého uhlí, se začala psát v roce 1772, kdy při kácení stromů narazili pánové Oplt a Burger na první hromádku uhlí. Určit ale netušili, jak moc černé uhlí Kladensko proslaví.

 • Soutěž

Přehrát vše