iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 9. 2009
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

28 hlasů
10945
zhlédnutí

Toulavá kamera

Baron Trenck — Tupeská keramika — Šťastná země — Stvořidla — Pražské přívozy — Hrad Bítov

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrad Bítov

  1:10 do playlistu

  Hrad Bítov
  Stavba velké dyjské přehrady s vysoko vzedmutou hladinou vod, omývajících boky bítovského hradního vrchu, nenávratně změnila osobitý ráz údolí, do něhož po staletí shlíží středověký jihomoravský hrad Bítov. První zastávka naší kamery bude právě tady.

 • Pražské přívozy

  5:00 do playlistu

  Pražské přívozy
  Funkcí přívozu je propojit konce pěších nebo vozových komunikací překřížených vodním tokem a doplnit přemostění na nízké úrovni nábřeží. Právě o pražských přívozech si budeme povídat dál.

 • Stvořidla

  8:51 do playlistu

  Stvořidla
  S Bořkem Klabíkem ze zámku Vilémovice a Václavem Vackem se budeme pak toulat po Stvořidlech. A to i do míst, kam jezdil Jaroslav Foglar, pravidelně dvacet let, a pomáhal tady stavět junácký tábor, v němž pak Hoši od Bobří řeky prožívali svá dobrodružství. pokračování zde...

 • Šťastná země

  12:40 do playlistu

  Šťastná země
  Pak se dozvíte, který známý český hrad stojí na bývalé sopce nebo jak vzniká písek z pískovce nebo co jsou to voštiny. Uvítáme vás v novém prožitkovém geoparku, který teprve nedávno otevřeli v přírodním areálu Šťastná země v Radvánovicích u Turnova. A nečekejte jen obvyklé tabule s texty, tady si můžete všechno pořádně osahat.

 • Tupeská keramika

  16:25 do playlistu

  Tupeská keramika
  Proslulou hrnčířskou vesnici Tupesy najdete v malebné krajině nedaleko hradu Buchlova. A tamní Muzeum tupeské keramiky pak v nejstarším z vesnických domků z roku 1837.

 • Baron Trenck

  20:15 do playlistu

  Baron Trenck
  A pro tentokrát skončíme v Brně. Řeč se stočí hlavně na jednoho pána, pana Trencka. Jméno Františka barona Trencka přežilo o dvě stě šedesát let záhadnou smrt svého ukrutného nositele. Nejvýznamnější moravské a brněnské kulturní i společenské instituce se spojily, aby vám pomohly pohlédnout na Brno očima baroka. pokračování zde...

 • Soutěž

Přehrát vše

Související