iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 8. 2009
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
9119
zhlédnutí

Toulavá kamera

Malenovice — Hasičské muzeum — Broumovský kostelík — Brašnář — Radobýl — Miřejovice

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Miřejovice

  1:20 do playlistu

  Miřejovice
  Veltrusy a Nelahozeves. Dvě středočeské obce. A mezi nimi najdeme cíl prvního zatoulání. Jde o secesní technickou památku. Pohybovat se budeme kolem jezového mostu, který tu jako první nechali postavit Chotkové v roce 1755.

 • Brašnář

  5:18 do playlistu

  Brašnář
  Pan Ladislav Hemrlík, protagonista našeho dalšího příběhu, se věnuje brašnářství a vlastně všemu, co nějak souvisí s kůží a jejím opracováním či zpracováním.

 • Broumovský kostelík

  8:54 do playlistu

  Broumovský kostelík
  V České republice je přes 200 národních kulturních památek: hradů, zámků, klášterů či kostelů, které patří do nejvyšší kategorie významu kulturního dědictví. Nově řady této „vybrané společnosti“ rozšířil i dřevěný hřbitovní kostel Panny Marie v Broumově.

 • Hasičské muzeum

  12:50 do playlistu

  Hasičské muzeum
  V roce 1810 ve Skalné, která je naším dalším cílem, hořel, padlo živlu vniveč na sto domů, včetně fary, školy a kostela. Místní přišli na to, že hasiče zkrátka potřebují. A trvalo to ale skoro dalších šedesát let, než c. k. rakousko-uherští úředníci z Prahy povolili založení dobrovolné požární jednoty.

 • Malenovice

  16:39 do playlistu

  Malenovice
  Malenovický hrad – významná historická památka Zlínska ležící asi šest kilometrů od centra Zlína. Byl založen ve druhé polovině 14. století moravským markrabětem Janem Jindřichem Lucemburským. Prošel několika přestavbami, které z původně gotické stavby vytvořily renesanční sídlo zámeckého typu.

 • Radobýl

  20:19 do playlistu

  Radobýl
  Putování Českem zakončíme na kopci, který vlastně zavinil smrt významného poety 19. století Karla Hynka Máchy. Říká se mu Radobýl. Tento kopec se nachází v horské hradbě Českého středohoří u Litoměřic. Má tvar pravidelné homole a svou výškou až tak docela neoslňuje.

Přehrát vše