iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 8. 2005
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
3038
zhlédnutí

Toulavá kamera

Hippologické muzeum — Pražský hrad — Lekníny — Mezinárodní hudební festival — Zubří

24 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hippologické muzeum

  1:08 do playlistu

  Hippologické muzeum
  Hippologické muzeum na zámku, hřebčín s chovem starokladrubského vraníka i nádherný park anglického střihu. To vše jsou Slatiňany. S Toulavou kamerou jsme tahle místa navštívili už vloni, dnes společně vyrazíme za dalšími zajímavostmi. Zveme vás na procházku do blízkého okolí tohoto malebného východočeského městečka.

 • Pražský hrad

  5:22 do playlistu

  Pražský hrad
  Pražský hrad je nejen dominantou hlavního města, ale po staletí také správním centrem naší země. Byl sídlem knížat, králů i císařů a po vzniku republiky také sídlem prezidentů. Zároveň vždy býval sídlem nejvyšších představitelů katolické církve. Pro to všechno byl a je středem zájmu historiků a archeologů. O jejich posledním objevu se hodně mluvilo před řadou týdnů. My vám teď ukážeme unikátní záběry z hrobky velikánů české historie.

 • Lekníny

  9:56 do playlistu

  Lekníny
  Už druhou zimu se budu těšit na jaro, až na mých dvou zahradních rybníčcích vzejdou a vykvetou lekníny. Určitě stejné pocity má i pan Vladimír Hříbal, i když podstatně déle než já. K leknínům se totiž dostal už v 60. letech. Na zahradě poblíž Kladna má rybníčků asi 50 a v nich desítky a desítky druhů a odrůd leknínů.

 • Mezinárodní hudební festival

  14:10 do playlistu

  Mezinárodní hudební festival
  Pokud patříte k milovníkům vážné hudby, pak asi víte, že na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou právě probíhá Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského. Město je hudbě zasvěceno už dvě století. Základy hudební tradice položil hrabě Jan Adam z Questenberka. Kdo chtěl být v jeho službách, musel umět hrát na nějaký hudební nástroj a nebo alespoň zpívat.

 • Zubří

  18:26 do playlistu

  Zubří
  Řekne-li se Zubří, pak se mnohým z Vás možná vybaví zuberská krajka. A je to tak. V malé obci na Valašsku má ruční vyšívání tradici dlouhou více jak 150 let. Proniknout do tajů vytahovaných sítek a celé škály vyšívaných zoubků, lístků a květů se tu i dnes učí desítky žen.

 • Soutěž

  22:22 do playlistu

  Soutěž
  Údolí Peklo bylo podle geologů vyhloubeno ledovcovou řekou. A právě voda tu v pískovcových skalách vytvořila roztodivné jeskyně, převisy a rokle. Údolí je dlouhé 5 kilometrů a od roku 1967 je národní kulturní památkou. Najdeme tu roztomilé roubené chaloupky a především záplavu bledulí, křehkých poslů jara.

Přehrát vše