iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 5. 2016
14:20 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
1088
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Křesťané v Iráku — Pravoslavné Velikonoce — Kostel sv. Šimona a sv. Judy Tadeáše v Lodygovicích — Nezisková organizace Trendum — Klub Pod Kánoí

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Křesťané v Iráku

  1:32 do playlistu

  Křesťané v Iráku
  Na výzvu olomouckého arcibiskupství odjelo několik kněží, ale také ministr zemědělství Marian Jurečka, do Iráku, aby se seznámili se situací křesťanů, kteří odmítli odejít ze země. Chtěli tak zjistit, co pro tyto lidi můžeme udělat. Zástupci Iráku totiž říkají: „Pomozte nám, abychom dokázali naše vnitřní vysídlence udržet v našich uprchlických táborech. Když jim dokážeme zajistit podmínky pro bydlení a práci, nebudou odcházet daleko, například do evropských zemí, ale budou mít motivaci zde zůstat a do budoucna uvažovat o návratu do svých původních domovů…“

 • Pravoslavné Velikonoce

  5:10 do playlistu

  Pravoslavné Velikonoce
  Pravoslavná církev si letos na své hlavní svátky roku musela počkat více než o měsíc déle než katolická. Důvodem je pravidlo nicejského sněmu ze 4. století, podle kterého se Kristovo vzkříšení smí slavit až po židovském svátku Pesach. Západní církev toto pravidlo nicejského koncilu od 17. století nedodržuje. A tak teprve v neděli prvního května si pravoslavní věřící u nás připomněli umučení a vzkříšení Ježíše Krista. Reportáž přináší zprávu o průběhu postní doby, velikonočních svátků a také o tradičních zvycích a zákonitostech v pravoslaví dodržovaných.

 • Kostel sv. Šimona a sv. Judy Tadeáše v Lodygovicích

  9:31 do playlistu

  Kostel sv. Šimona a sv. Judy Tadeáše v Lodygovicích
  Seriál o dřevěných sakrálních stavbách v Těšínském Slezsku pokračuje v kostele sv. Šimona a sv. Judy Tadeáše v Lodygovicích. Ten patří k největším dřevěným kostelům v Beskydech. Je postaven z modřínového dřeva a v jeho interiéru je deset oltářů. Obec Lodygovice byla pravděpodobně založena cisterciáky ve 13. století. Když v roce 1373 vznikla v Lodygovicích farnost, existovala zde již kaple sv. Stanislava biskupa a mučedníka. Kaplan se však zde usadil až v roce 1629. Tehdy se teprve začalo se stavbou kostela vysvěceného roku 1636. V té době také došlo ke změně zasvěcení na kostel svatých apoštolů Šimona a Judy Tadeáše.

 • Nezisková organizace Trendum

  14:25 do playlistu

  Nezisková organizace Trendum
  Při římskokatolické farnosti v Ostravě-Radvanicích funguje společnost, která se věnuje volnočasovým aktivitám pro děti, ale vzdělává a podporuje také kněží a pastorační pracovníky v rozvoji organizačních a komunikačních dovedností. Nedávno se její zakladatelé dočkali rekonstrukce fary, a tedy i svého centra. Konečně se zde mohou naplno věnovat pastoraci, vzdělávání, ale i poradenské a kulturní činnosti. Místní i přespolní tak mají možnost objevovat a rozvíjet svůj potenciál k tomu, aby byli schopni vzít život do svých rukou a jít za splněním svých snů.

 • Soutěž
 • Klub Pod Kánoí

  20:37 do playlistu

  Klub Pod Kánoí
  Unikátní studentská kavárna v klubu Pod Kánoí funguje ve Zlíně už od roku 2006. Studenti se zde scházejí hlavně v pondělí po Večeru chval. Týden zahajují mší svatou v kostele svatých Filipa a Jakuba a pak společně míří do klubu. V programu na návštěvníky čekají přednášky, modlitby růžence, filmové večery a další pravidelné i jednorázové akce. Celou aktivitu spravuje studentské sdružení RR49 - Right Road 49. Společenství tvořené především vysokoškoláky, případně absolventy, kteří se ve Zlíně usadili, si totiž klade za cíl ukazovat „správnou cestu“ tohoto města, této společnosti.

Přehrát vše

Související