iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 11. 2014
12:45 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1959
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Nová kaple v hospici sv. Alžběty v Brně — Jan Soběslavský — Rodinné centrum Provázek v Olomouci — Centrum mládeže Mamre — Toleranční modlitebny Veselí a Prosetín — Kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová kaple v hospici sv. Alžběty v Brně

  0:47 do playlistu

  Nová kaple v hospici sv. Alžběty v Brně
  První hospic na Moravě, Hospic svaté Alžběty v Brně, se konečně dočkal své vlastní kaple. Uspokojit duchovní potřeby pacientů bylo až doteď velmi obtížně. Klášterní kaple sester Alžbětinek je totiž pro pacienty upoutané na lůžku i vozíčkáře nedostupná, takže se bohoslužby pořádaly ve společenské místnosti.

 • Jan Soběslavský

  4:31 do playlistu

  Jan Soběslavský
  Kdyby se nestal ředitelem Diakonie, asi byste ho dnes potkávali v soudcovském taláru nebo v advokátní kanceláři. Jan Soběslavský byl ve správnou chvíli na správném místě a hlavou brněnské pobočky se stal téměř hned po studiích. Mladický elán mu ale pomohl tuto organizaci zdvojnásobit a rozšířit o několik sociálních služeb.

 • Rodinné centrum Provázek v Olomouci

  9:08 do playlistu

  Rodinné centrum Provázek v Olomouci
  „Naděje pro Olomouc“ je název projektu sedmi evangelikálních církví v hanácké metropoli. Jednou z jejich společných aktivit je i rodinné centrum Provázek, které zde provozují už 13 let.

 • Centrum mládeže Mamre

  12:43 do playlistu

  Centrum mládeže Mamre
  I když Jiří Jeniš vystudoval a miluje architekturu, tak místo toho, aby navrhoval a projektoval domy, vstoupil do semináře a stal se katolickým knězem. Svoji kreativitu a energii tak dnes nevěnuje novým stavbám, ale zejména dětem a mladým lidem ve farnosti Osová Bítýška, kde působí jako kaplan.

 • Toleranční modlitebny Veselí a Prosetín

  16:48 do playlistu

  Toleranční modlitebny Veselí a Prosetín
  Zatímco většinu našeho území ovládla v době pobělohorské silná rekatolizace, pronásledovaní evangelíci našli útočiště na Vysočině. Proto právě zde najdeme nejvíce tolerančních modliteben. Tentokrát jsme se za nimi vydali do Prosetína a Veselí.

 • Kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci

  21:35 do playlistu

  Kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci
  Tajuplné malby zvláštních bytostí na zdi kostela svatého Jana Křtitele v Jindřichově Hradci patří mezi mediální a návštěvnické taháky této gotické stavby. Kostel však ve svých zdech ukrývá ještě mnoho dalších tajemství, která do nich za uplynulých osm století zapsaly dějiny.

Přehrát vše