iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 4. 2014
13:15 na ČT2

1 2 3 4 5

5 hlasů
1182
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Farníci z Moutnice pomáhají v Banátu — Žijí s námi aneb být věřícím v Brně: Být muslimem — Tomáš Týn — Zvoník od svatého Jakuba — Mikulovské výstavy — Podoby víry na Balkánu

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Farníci z Moutnice pomáhají v Banátu

  0:47 do playlistu

  Farníci z Moutnice pomáhají v Banátu
  Český Banát se nazývá oblast v Rumunsku, kterou před 200 lety obydleli Češi. Dodnes zde zůstalo 6 vesnic, kde se bez problému domluvíte rodným jazykem. Místní dětské krajany se rozhodly podpořit děti z moravské Moutnice a při tříkrálové sbírce jim věnovaly své hračky. Jak se v podunajském kraji vlastně žije nikdo přesně nevěděl, a tak se tam farníci, naloženi dary, sami vypravili.

 • Žijí s námi aneb být věřícím v Brně: Být muslimem

  6:58 do playlistu

  Žijí s námi aneb být věřícím v Brně: Být muslimem
  Islám je s jednou a půl miliardou věřících druhé největší náboženství na světě, hned za křesťanstvím. V České republice žije muslimů asi dvanáct tisíc a velkou komunitu mají i v Brně.Jaké to je být muslimem u nás, se rozhodli ukázat v Mahenově divadle na akci „Žijí s námi aneb být věřícím v Brně“. My jsme se jimi inspirovali a vy se budete mít možnost v Křesťanském magazínu seznámit nejen s islámem, ale i judaismem nebo hinduismem.

 • Tomáš Týn

  10:58 do playlistu

  Tomáš Týn
  Brněnská diecéze nedávno vydala knihu, kterou završila trilogii připomínající životy tří kněží a místních rodáků, kteří jsou kandidáty na blahořečení. Po Janu Bulovi a Václavu Drbolovi tak mají čtenáři možnost prostřednictvím útlé publikace Jiřího Mikuláška poznat dominikánského kněze Tomáše Týna.

 • Zvoník od svatého Jakuba

  15:09 do playlistu

  Zvoník od svatého Jakuba
  Vystoupat do nejvyššího patra zvonice kostela svatého Jakuba v Brně znamená zdolat přesně 94 metrů. Pro Josefa, který tu je zvoníkem, to byla ale cesta o hodně těžší než pro kteréhokoliv jiného návštěvníka. O svůj životní příběh se podělil s Michaelou Rozbrojovou.

 • Mikulovské výstavy

  20:01 do playlistu

  Mikulovské výstavy
  Pokud se v létě vydáte na jižní Moravu, určitě se nezapomeňte zastavit na zámku v Mikulově. Zatímco v zámecké knihovně se dozvíte, jak moderně vedli své školy piaristé, kteří zde založili gymnázium; v muzeu nahlédnete do pokladů místních farností.

 • Podoby víry na Balkánu

  23:22 do playlistu

  Podoby víry na Balkánu
  A na výstavu vás pozveme i v další reportáži. V Paláci šlechtičen v Brně si totiž můžete prohlédnout fotografie etnografa Pavla Popelky, které pořídil na cestě po Balkánu. Snažil se zachytit podoby víry, která se obtiskla do interiérů chrámu i do lidských duší.

Přehrát vše

Související