iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 10. 2013
15:15 na ČT2

1 2 3 4 5

12 hlasů
1087
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Oslavy 400. výročí vydání Bible Kralické — Rozhovor s kardinálem Reinhardem Marxem — Nové sousoší Cyrila a Metoděje ve Křtinách — Kameraman Jakub Nosek jubilantem — Křížová cesta na Křížovém vrchu

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Oslavy 400. výročí vydání Bible Kralické

  0:44 do playlistu

  Oslavy 400. výročí vydání Bible Kralické
  V roce 1613 vyšel naposledy nejznámější překlad Bible do češtiny zvaný Bible Kralická. Čtyřsté výročí tohoto vydání, které připadá na letošní rok, provází celá řada akcí. Jednu z nich hostily o víkendu v polovině září i Kralice nad Oslavou, kde tato bible spatřila světlo světa.

 • Rozhovor s kardinálem Reinhardem Marxem

  4:46 do playlistu

  Rozhovor s kardinálem Reinhardem Marxem
  Mnichovský kardinál a významná osobnost současné katolické církve Reinhard Marx se minulý týden zúčastnil svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi. Přijel na pozvání kardinála Dominika Duky a ve své řeči vyjádřil prosbu o smíření Čechů a Němců. Po skončení bohoslužby nám poskytl rozhovor.

 • Nové sousoší Cyrila a Metoděje ve Křtinách

  15:01 do playlistu

  Nové sousoší Cyrila a Metoděje ve Křtinách
  Křtiny, jak už sám název napovídá, získaly své jméno podle toho, že se zde lidé nechávali v minulosti ve velkém pokřtít. Podle legendy navštívili místo i bratři Cyril s Metodějem, a proto se místní rozhodli jim k letošnímu výročí vystavět v zámeckém parku sousoší.

 • Kameraman Jakub Nosek jubilantem

  18:06 do playlistu

  Kameraman Jakub Nosek jubilantem
  Byl jedním z prvních kameramanů brněnského studia tehdy ještě Československé televize a zůstal jí věrný dodnes. Jakub Nosek letos oslavil sedmdesáté páté narozeniny a při té příležitosti mu brněnský biskup Vojtěch Cikrle předal medaili svatých Cyrila a Metoděje za obětavou práci. Pogratulovat jsme se mu rozjeli samozřejmě i my.

 • Křížová cesta na Křížovém vrchu

  21:44 do playlistu

  Křížová cesta na Křížovém vrchu
  V minulém magazínu jsme vyrazili do bývalých Sudet na Jesenicku, objevovat zdejší poklady. A v tomto kraji zůstaneme i dnes. Na Křížový vrch u Rudy nedaleko Rýmařova nás upozornil známý fotograf Jindřich Štreit. A tak jsme se spolu s ním na místo se zvláštní atmosférou vydali.

Přehrát vše

Související