Nahrávám video
Křesťanský magazín

6. říjen 2013

Obsah dílu

Oslavy 400. výročí vydání Bible Kralické — Rozhovor s kardinálem Reinhardem Marxem — Nové sousoší Cyrila a Metoděje ve Křtinách — Kameraman Jakub Nosek jubilantem — Křížová cesta na Křížovém vrchu

Části dílu

00:44
Oslavy 400. výročí vydání Bible Kralické
  V roce 1613 vyšel naposledy nejznámější překlad Bible do češtiny zvaný Bible Kralická. Čtyřsté výročí tohoto vydání, které připadá na letošní rok, provází celá řada akcí. Jednu z nich hostily o víkendu v polovině září i Kralice nad Oslavou, kde tato bible spatřila světlo světa.
  04:46
  Rozhovor s kardinálem Reinhardem Marxem
   Mnichovský kardinál a významná osobnost současné katolické církve Reinhard Marx se minulý týden zúčastnil svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi. Přijel na pozvání kardinála Dominika Duky a ve své řeči vyjádřil prosbu o smíření Čechů a Němců. Po skončení bohoslužby nám poskytl rozhovor.
   15:01
   Nové sousoší Cyrila a Metoděje ve Křtinách
    Křtiny, jak už sám název napovídá, získaly své jméno podle toho, že se zde lidé nechávali v minulosti ve velkém pokřtít. Podle legendy navštívili místo i bratři Cyril s Metodějem, a proto se místní rozhodli jim k letošnímu výročí vystavět v zámeckém parku sousoší.
    18:06
    Kameraman Jakub Nosek jubilantem
     Byl jedním z prvních kameramanů brněnského studia tehdy ještě Československé televize a zůstal jí věrný dodnes. Jakub Nosek letos oslavil sedmdesáté páté narozeniny a při té příležitosti mu brněnský biskup Vojtěch Cikrle předal medaili svatých Cyrila a Metoděje za obětavou práci. Pogratulovat jsme se mu rozjeli samozřejmě i my.
     21:44
     Křížová cesta na Křížovém vrchu
      V minulém magazínu jsme vyrazili do bývalých Sudet na Jesenicku, objevovat zdejší poklady. A v tomto kraji zůstaneme i dnes. Na Křížový vrch u Rudy nedaleko Rýmařova nás upozornil známý fotograf Jindřich Štreit. A tak jsme se spolu s ním na místo se zvláštní atmosférou vydali.
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      13. říjen 2013

      Křesťanský magazín na sociálních sítích

      Napište nám