iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 4. 2013
16:05 na ČT2

1 2 3 4 5

7 hlasů
1461
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Kněžská pouť na Velehrad — Středověká mše — Církevní restituce — Maltézská pomoc v Olomouci — Jan Jonáš Zaplatil — Mobilní aplikace Duchovní dědictví Moravy a Slezska — Fejeton Hany Pinknerové

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kněžská pouť na Velehrad

  0:52 do playlistu

  Kněžská pouť na Velehrad
  Začátkem minulého týdne se na Velehradě sešlo přes 600 kněží ze všech moravských a českých diecézí. Po 23 letech se zde konala Kněžská národní pouť. Kněžská pouť se odehrává vždy jen před výjimečnými událostmi, letos to jsou oslavy 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Naposledy se konala v roce 1990, tehdy jí předcházela první návštěvě papeže po pádu totalitního režimu. Ještě větší význam měla ale v roce 1985, Kardinál Tomášek zde přečetl poselství papeže Jana Pavla II., vyzývající kněze k tomu, aby nepodléhali strachu a beznaději a zároveň vyzval přítomné duchovní, aby odmítali angažovanost v prorežimních aktivitách.

 • Středověká mše

  4:27 do playlistu

  Středověká mše
  Ve Zlíně už se už po páté konala středověká mše. I když není přesnou rekonstrukcí středověké liturgie, kousek tajemna a romantična té doby na vás určitě dýchne.

 • Církevní restituce – 4. díl

  6:47 do playlistu

  Církevní restituce – 4. díl
  V dalším díle cyklu o církevních restitucích navštívíme cisterciácký klášter v jihočeském Vyšším Brodě. Hlavním tématem bude tentokrát kontrast. Komplex vyšebrodského kláštera je výrazným příkladem toho, jak se komunistické vyvlastnění a následná správa státu mohou podepsat na stavu památky. Zatímco budovy vrácené v první vlně restitucí hned po roce 1989 se v mnoha případech dočkaly oprav, areál bývalého klášterního pivovaru, který stojí jen kousek opodál a o který se dodnes stará stát, nezadržitelně chátrá.

 • Maltézská pomoc v Olomouci

  11:35 do playlistu

  Maltézská pomoc v Olomouci
  Maltézský řád patří k nejstarším křesťanským rytířským řádům na světě. Už devět set let se jeho členové starají o poutníky, nemocné a chudé. U nás řád pomáhá od roku 2001 prostřednictvím charitativní a humanitární organizace s názvem Maltézská pomoc.

 • Jan Jonáš Zaplatil

  16:03 do playlistu

  Jan Jonáš Zaplatil
  Jak sám říká, ve stejnou chvíli si může podávat ruku s kardinálem nebo zametat holubince. Kostelník Jonáš Zaplatil patří ke svatopetrské katedrále stejně neodmyslitelně jako katedrála k Brnu.

 • Mobilní aplikace Duchovní dědictví Moravy a Slezska

  21:00 do playlistu

  Mobilní aplikace Duchovní dědictví Moravy a Slezska
  Duchovní turistika zažívá v poslední době boom a jednotlivé kraje se předhánějí v tom, kdo pro návštěvníky připraví lepší služby. Čtyři kraje se proto spojily a vytvořily mobilní aplikaci s názvem: Duchovní dědictví Moravy a Slezska.

 • Jablečný štrůdl

  23:16 do playlistu

  Jablečný štrůdl
  Fejeton Hany Pinknerové

Přehrát vše