Křesťanský magazín

5. květen 2013

26 minut
Křesťanský magazín

5. květen 2013

Obsah dílu

Opat chuligán byl opět se svými — Cesta domů plná radosti — Stonožka a generálové u kardinála — Přemysl Pitter se bál jen Hospodina — Papež František očima Jiřího Zajíce — Prahou pochodovali lidé dobré vůle — Děti se ptají, odborníci odpovídají — To je ale hlína — Nevymazlenky — Férový obchod je možný — I Země má svůj Den — David Vávra a Václav Vacek se potkávají s Janem Schneiderem

Části dílu

00:12
Opat chuligán byl opět se svými
  Anastáz Opasek nenechával nikoho chladným. Vzpomínat na něj přišel do Břevnovského kláštera pestrobarevný zástup lidí různých věkových i společenských kategorií.
  02:46
  Cesta domů plná radosti
   Každoroční ples hospicové organizace Cesta domů má vždy šarm a zcela přirozenou noblesu. Asi takovou, jakou mají ti, kterým leží na srdci myšlenka doprovázení na cestě poslední.
   03:59
   Stonožka a generálové u kardinála
    Dětské mírové hnutí má prý dva přátele: kardinála Duku a české vojsko, které je schopno finance, vyprodukované mladými výtvarníky, dostat k těm, co ve vzdálených zemích pomoc potřebují. V arcibiskupském paláci se sešli všichni tři.
    05:43
    Přemysl Pitter se bál jen Hospodina
     Nebyla to nikdy politická moc či veřejné mínění, které by křesťanu Pitterovi diktovalo, co se sluší. A právě proto mohl pomoci tolika poníženým a ohroženým.
     07:37
     Papež František očima Jiřího Zajíce
      Křesťanský publicista se snaží vyhmátnout jádro nebývalé popularity nově zvoleného papeže.
      10:46
      Prahou pochodovali lidé dobré vůle
       Všichni jsme lidi, hlásaly transparenty nad hlavami těch, kteří přišli vyjádřit svůj postoj k jemně fašizující xenofobii některých současníků.
       12:40
       Děti se ptají, odborníci odpovídají
        Stejnojmenná kniha byla představena v knihkupectví Paulínky v Praze. Zapeklité otázky a pokusy o dospělé odpovědi mají své veliké kouzlo.
        14:17
        To je ale hlína
         Říkalo se kdysi nad něčím velmi zábavným. Dnes se tak jmenuje dětská výtvarná soutěž, kterou slaesiáni vyhlásili jako součást shromažďování prostředků na salesiánskou pomoc v Africe.
         15:34
         Nevymazlenky
          Tak s láskou říkají svým studentkám na Katolické dívčí střední škole v Praze. Nedávno s nimi a pro ně uspořádali koncert.
          17:14
          Férový obchod je možný
           Fair trade už několik let pomáhá těm, jejichž poctivá práce není spravedlivě ohodnocena. Visačku s tímto hrdým názvem si teď mohou vyvěsit některé křesťanské sbory, které se do řetězce pomoci zařadily.
           18:08
           I Země má svůj Den
            Na pozvání ekologické sekce České křesťanské akademie se u Nejsvětějšího Salvátora konalo ekumenické setkání s tématem péče o darovanou zemi.
            19:34
            David Vávra a Václav Vacek se potkávají s Janem Schneiderem
             Druhé pokračování povídání o tom, jak se to má s naší bezpečností, jak je těžké ji chránit a kolik moudrosti je k tomu třeba.
             Přehrát celé video
             Stopáž27 minut
             Další díl
             12. květen 2013

             Křesťanský magazín na sociálních sítích

             Napište nám