iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 4. 2013
16:05 na ČT2

1 2 3 4 5

9 hlasů
1571
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Církevní restituce — Světový den mládeže na Velehradě — Velikonoční festival duchovní hudby — Demelova kaple — Cyril a Metoděj – doba, život, dílo — Renata Bartoňová — Boží děti

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Církevní restituce – 3.díl

  0:51 do playlistu

  Církevní restituce – 3.díl
  V minulých dílech našeho cyklu o církevních restitucích jsme si shrnuli vše podstatné a dozvěděli se taky něco o tom, jak majetkové vyrovnání probíhá. Dnes jsme se vydali za příběhem první památky - na Zelenou horu do Žďáru nad Sázavou.

 • Světový den mládeže na Velehradě

  5:07 do playlistu

  Světový den mládeže na Velehradě
  Sobota před Květnou nedělí byla před více než dvaceti lety prohlášena Janem Pavlem II. za Světový den mládeže. V olomoucké arcidiecézi bylo to letošní setkání mládeže díky oslavám příchodu Cyrila a Metoděje spojeno s cestou na Velehrad. Společně s poutníky jsme k němu vyrazili ze Starého Města.

 • Velikonoční festival duchovní hudby

  8:04 do playlistu

  Velikonoční festival duchovní hudby
  V rámci letošního brněnského Velikonočního festivalu duchovní hudby jsme navštívili koncert v brněnském kostele svatých Janů. Zde zazněly mimo jiné i barokní duchovní skladby italského skladatele Giovani Battisty Aloisiho, jehož životní osud ilustruje motiv festivalu, kterým je Exodus - tedy vyjití.

 • Demelova kaple

  11:22 do playlistu

  Demelova kaple
  O třech kapličkách ve Vysokém lese u Sebranic vědělo donedávna jen pár pamětníků a těch, kteří se zajímají o historii. Když jejich stavitelé museli z naší země po válce odejít, nikdo se o ně nestaral a tak postupně zchátraly až na základy. Dokud nepřišla parta nadšenců odhodlaná jim opět vrátit jejich původní podobu.

 • Cyril a Metoděj – doba, život, dílo

  14:58 do playlistu

  Cyril a Metoděj – doba, život, dílo
  Jedna z nejrozsáhlejších výstav o době, životě a díle Konstantina a Metoděje probíhá v Moravském zemském muzeu v Brně. Muzeum se tak připojilo k oslavám 1150. výročí příchodu věrozvěstů na Velkou Moravu. Najdete na ní odpovědi na otázky, zda byli Konstantin s Metodějem opravdu prvními misionáři, kteří na Velkou Moravu přinesli křesťanství, do jakého náboženského prostředí vlastně přišli a jak svým působením a dílem ovlivnili životy dalších generací.

 • Renata Bartoňová

  18:32 do playlistu

  Renata Bartoňová
  Pod jejíma rukama ožívají staletími zčernalé a zašlé malby a obrazy opět nabývají kontur, které jim vtiskli jejich autoři. Vystudovaná malířka a restaurátorka Renata Bartoňová by tohle povolání za nic nevyměnila.

 • Boží děti

  23:12 do playlistu

  Boží děti
  Fejeton Vlastimila Fürsta

Přehrát vše

Související